Trwa ładowanie...
Materiał Partnera
fryzjer
05-11-2018 14:18

1909 Fryzjerzy – historia pięknych włosów

Miło nam jest powitać Was w zupełnie nowym salonie 1909 Fryzjerzy. Dlaczego zupełnie nowym? Dołożymy wszelkich starań, aby nasz salon był nową jakością na warszawskiej scenie fryzjerstwa.

1909 Fryzjerzy – historia pięknych włosówŹródło: 123RF
dhv25by
dhv25by

Miejsce to inspirowane jest twórczością i wybitną postacią Antoniego Cierplikowskiego, polskiego fryzjera, który wpisał się w historię fryzjerstwa strzyżeniem „na chłopczycę”. Pragniemy wprowadzić Was w świat, który łączy w sobie oprócz piękna, poczucie estetyki i koncepcję na nieszablonowe podejście do klientów i samego miejsca. Mamy nadzieję, że tych kilka słów pozwoli nam wprowadzić Was w świat, w którym fryzjerstwo jest rzemiosłem i sztuką.

Słów kilka o osobie Cierplikowskiego

Antoni Cierplikowski żył na przełomie wieku XIX. Początkowo jego ścieżka zawodowa była ukierunkowana na medycynę. Szybko jednak odkrył w sobie zupełnie inną pasję. Po praktykach u jednego z czołowych fryzjerów ówczesnej sceny polskiego fryzjerstwa, wyemigrował do Francji. Wkrótce w Paryżu otworzył swój salon, gdzie w 1909 roku wykonał u aktorki Eve Lavalliere fryzurę „na chłopczycę”, która stała się początkiem rewolucji we fryzjerstwie. Jego kariera nabrała niewyobrażalnego tempa. Każdy marzył usiąść na fotelu Antoniego. Każdy marzył mieć fryzurę „na chłopczycę” czy „coup de vent” – (z fr. podmuch wiatru). Spuścizna po Antonim Cierplikowskim to nie tylko wylansowane słynne cięcia. To filozofia łamania dotychczas przyjętych norm, szukanie niestandardowych szablonów i kierunków w rzemiośle fryzjerstwa. Oprócz nowego stylu wykreowanego przez Cierplikowskiego, pozostały po nim dziesiątki galeryjnych wernisaży, sieradzki festiwal fryzjerstwa Open Hair Festival i film „Czesałem najpiękniejsze kobiety świata – czyli historia paryżanina z Sieradza”. Jego prace inspirują do dziś również nas i to właśnie w duchu fryzjerstwa Antoniego będziemy dla Was prowadzić atelier 1909 Fryzjerzy.

Katarzyna Poniatowska – Miłek i Dariusz Miłek

Markę 1909 Fryzjerzy stworzyli Katarzyna Poniatowska-Miłek i Dariusz Miłek - para warszawskich mistrzów fryzjerstwa z wieloletnim doświadczeniem w rzemiośle. Ich atelier 1909 stanowi połączenie współczesnej innowacyjności z nigdy niestarzejącą się klasyką. To niepowtarzalna wizja nowoczesnego fryzjerstwa opierającego się na spuściźnie i wiedzy Antoniego Cierplikowskiego. Kasia - mistrzyni fryzjerstwa, międzynarodowa trenerka z zakresu stylizacji fryzur. Należąca do wąskiego, elitarnego grona wykładowców prestiżowej szkoły Pivot Point w Polsce. Stawia na kobiecość oraz idealne dobranie koloru włosów klientki do jej oczekiwań. W życiu prywatnym miłośniczka klasyki i dekoratorka wnętrz. Darek - mistrz fryzjerstwa, międzynarodowy szkoleniowiec z zakresu sztuki stylizacji włosów. Również należy do wąskiego, elitarnego grona wykładowców prestiżowej szkoły Pivot Point w Polsce. Rozmowa jest jego kluczem do osiągnięcia zgodności z pragnieniami i idealnej fryzury klienta. Czas wolny poświęca na aktywne spędzanie czasu, kocha podróże.

dhv25by

1909 Fryzjerzy, czyli..?

„Fryzjer musi być jednocześnie artystą, psychologiem, filozofem, spowiednikiem, a poniekąd musi być jak ojciec wobec swoich klientek” – powiedział kiedyś Antoni Cierplikowski i miał rację. Zespół 1909 Fryzjerzy to osoby, dla których fryzjerstwo jest nie tylko sposobem na życie. To jednostki, których życie jest fryzjerstwem. Pasja, innowacyjne podejście i moda to główne zasady, które sprawiają, że każdy z gości atelier poczuje się wyjątkowo. Oferowane przez nas usługi będą w sposób bezpośredni opierać się na osobie i pracy wybitnego fryzjera Cierplikowskiego. Naszą główną zasadą jest nieszablonowe podejście do każdego gościa. Zarówno to, czego doświadczycie na fryzjerskim fotelu, jak i przestrzeń salonu będą utrzymane w wysmakowanym stylu retro – stylu, który był charakterystyczny dla dekady, w której tworzył wybitny kreator Antoni. Korzystając z tej wiedzy i poszukując nowych, unikalnych rozwiązań, będziemy chcieli pomóc odnaleźć każdemu jego własny, niepowtarzalny styl.

Kamienica przy ulicy Hoża 42

To nie przypadek, że wybraliśmy kamienicę przy ulicy Hożej 42 na nasze atelier 1909 Fryzjerzy, która w latach 60.została wpisana do rejestru zabytków. Wybudowana w 1893 roku przez Michała Kuzniecowa i odrestaurowana w ostatnim dziesięcioleciu jest miejscem z niebywałą historią. To tutaj za żelazną bramą, miedzy drzewami na dziedzińcu, przed wejściem ozdobionym oryginalnymi rzeźbami, na podłodze wykończonej płytkami z kamionki i pod sufitami udekorowanymi sztukateriami, historia murów spotyka się z dziedzictwem legendy we fryzjerstwie. Budynek idealnie oddaje ducha paryskich kamienic wieku XIX, gdzie tworzył i żył Cierplikowski. To tu u zbiegu ulic Hożej i Marszałkowskiej tworzymy nowe karty historii, na których pragniemy wpisać się niekonwencjonalnym i nowoczesnym spojrzeniem na fryzjerstwo.

Miło nam będzie móc gościć Was w naszym atelier.

dhv25by
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dhv25by