Gwiazdy3 cechy, które powinien mieć mężczyzna, aby wzbudzić zainteresowanie kobiety

3 cechy, które powinien mieć mężczyzna, aby wzbudzić zainteresowanie kobiety

3 cechy, które powinien mieć mężczyzna, aby wzbudzić zainteresowanie kobiety
Źródło zdjęć: © 123RF

21.05.2012 08:05, aktual.: 21.05.2012 16:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Co takiego powinien mieć mężczyzna, aby zyskać w oczach płci pięknej? Okazuje się, że dla kobiet najważniejsza nie jest ani fizyczność, ani zawartość portfela. Jakie więc trzy cechy musi mieć partner idealny?

Co takiego powinien mieć mężczyzna, aby zyskać w oczach płci pięknej? Okazuje się, że dla kobiet najważniejsza nie jest ani fizyczność, ani zawartość portfela. Jakie więc trzy cechy musi mieć partner idealny?

Wzrost – musi być wyższy od partnerki
W badaniach przeprowadzonych przez Journal of Personality and Individual Differences, zarówno panie, jak i panowie stwierdzili, że kobieta powinna być niższa od mężczyzny. Naukowcy odkryli, że kobiety przywiązują do tego większą wagę niż mężczyźni. Aż 89 proc. ankietowanych pań stwierdziło, że potencjalny partner powinien być od nich wyższy. Jedynie 7 proc. respondentek akceptuje kandydata mniej więcej o podobnym wzroście, a tylko 4 proc. pań przyznała, że umówiłaby się z mężczyzną, który będzie od nich niższy. Dlaczego kobietom imponują wysocy mężczyźni?

- Kobiety pragną mieć mężczyznę, który będzie je chronił oraz zapewni im poczucie bezpieczeństwa. Wiele pań ulega temu stereotypowi i nie spojrzy na niższego mężczyznę jako potencjalnego partnera – wyjaśnia dr Pepper Schwartz, socjolog z University of Washington in Seattle.

Podobnego zdania jest David Frederick, współautor badań. - Kobietom podobają się wysocy mężczyźni, bo chcą być fizycznie zdominowane i chronione, co sprawia, że będą czuły się bezpieczne – tłumaczy profesor psychologii David Frederick z University of Hawaii. Poza tym zdaniem wielu pań wysoki mężczyzna jest bardziej atrakcyjny i dzięki temu same czują się przy nim dowartościowane. – Kiedy jestem z wyższym mężczyzną, czuję się bardziej kobieca i seksowana – stwierdziła jedna z badanych kobiet.

Panie nie mają sprecyzowanych preferencji co do tego, ile musi mierzyć wymarzony mężczyzna. Istotne, aby był wyższy od nich. Chociaż niektóre deklarują, że idealny mężczyzna powinien mieć przynajmniej 180 cm wzrostu.

Zaradność życiowa – zapewni godny byt

Wielu mężczyzn zarzuca kobietom, że interesuje je tylko zasób portfela. Paniom nie chodzi jednak o to, aby potencjalny partner był bogaty, lecz zaradny. Dzięki temu zapewni jej i dzieciom godziwe warunki egzystencji. Co ciekawe, naukowcy na podstawie badań opublikowanych w Journal of Personality and Social Psychology twierdzą, że mężczyzna który jest bogaty i eksponuje to za pomocą drogich przedmiotów (np. jeździ sportowym porsche) stanie się krótkotrwałym obiektem zainteresowania kobiety. Taki kandydat może co prawda zaimponować kobiecie, ale będzie idealny tylko do romansu czy jednej upojnej nocy. Nie nadaje się jednak do stałego związku lub małżeństwa.

Nieprawdą jest więc, że większość pań ceni sobie bogatych mężczyzn. Co więcej, panowie na wysokich stanowiskach często postrzegani są przez kobiety jako osoby skłonne do zdrady oraz zbyt pewne siebie.

Dlaczego płeć piękna przywiązuje dużą uwagę do zarobków? – Kobiety potrzebują mężczyzny, który potrafi zadbać o rodzinę – tłumaczy dr Helen Fisher, antropolog z Rutgers University. Kobietę intryguje mężczyzna, który jest dojrzały, odpowiedzialny oraz zaradny, gdyż sugeruje jej to, że potrafi zapewnić środki niezbędne do życia dla niej i jej potomstwa. Dlatego najczęściej wybierają mężczyzn o dobrej sytuacji materialnej, która w pewnym sensie świadczy o zaradności życiowej.

Niezawodność – rzadka cecha, która jest ceniona

Badacze z The Harris Poll and Dodge Dakota przeprowadzili ciekawy eksperyment. Zapytali 1128 kobiet, jakie cechy powinien mieć idealny mężczyzny. Okazało się, że 92 proc. pań przyznała, że mężczyzna powinien być niezawodny, czyli taki, na którego mogą liczyć w każdej sytuacji.

Dlaczego panie tak cenią sobie niezwodnego partnera? Bo taki mężczyzna nie zwiedzie ich, kiedy będą potrzebowały pomocy – nieważne czy w błahej, czy poważnej sprawie. Liczy się to, że on znajdzie czas, kiedy sytuacja wymagać będzie zrobienia listy zakupów spożywczych, naprawy mebli, kupna samochodu czy wizyty u lekarza. On zawsze znajdzie czas i nie odtrąci, kiedy wybranka będzie potrzebowała jego wsparcia czy bliskości.

Tekst Monika Stypułkowska (ms/ags), na podst. The Huffington Post

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (557)
Zobacz także