Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany

3 niesamowite sposoby na obudzenie kreatywności u Twojego dziecka

W dzisiejszych czasach Twoje dziecko nieczęsto ma okazję do rozwijania własnej wyobraźni. Dlaczego? Powszechny dostęp do bajek i gier na wszechobecnych ekranach, nie prowokuje do własnej inicjatywy. Rolą odpowiedzialnego rodzica jest pomóc dziecku w podsycaniu i rozwijaniu jego własnych pomysłów. Każdy przecież chce, aby jego maluch był kreatywny. Poznaj trzy sposoby no to, jak rozbudzić w dziecku kreatywność i wyobraźnię. Jego pomysły mogą kiedyś zmienić świat!

3 niesamowite sposoby na obudzenie kreatywności u Twojego dzieckaŹródło: materiały partnera
d5smhmf

Czytaj, opowiadaj, angażuj się!

Do opowiedzenia dziecku fantastycznej bajki wcale nie potrzebujesz drogiej, pięknie wydanej książki. Wystarczy, że Ty jako rodzic uruchomisz pokłady swojej wyobraźni. Przypomnij sobie historie, które słyszałeś w dzieciństwie, wróć pamięcią do tradycyjnych baśni i bajek. Możesz także posiłkować się internetem, aby zaczerpnąć inspiracje. Najważniejszą kwestią jest Twoje zaangażowanie. Odgrywaj postacie, w które się wcielasz, zbuduj atmosferę, zmieniaj głosy – to wszystko sprawi, że Twoje dziecko będzie słuchać Cię z ogromną uwagą. Wykorzystaj do tego odpowiednie światło, ulubione zabawki i pluszaki – to bardzo pobudzi wyobraźnię Twojej pociechy. Pozwalaj dziecku na bycie częścią tej historii – zadawaj pytania, pozwól kończyć zdania – to maksymalnie rozwinie jego kreatywność i stworzycie razem piękną bajkę.

Farby i kredki w dłoń!

Daj dziecku się trochę pobrudzić – niech wyrazi się przez sztukę. To idealny sposób na wzmocnienie jego kreatywności i świetną zabawę. Wystarczy do tego tylko kilka rzeczy: kartka papieru, farby, kredki i flamastry, a dziecko będzie miało całe godziny twórczej zabawy. Ty też możesz rysować i razem z maluchem tworzyć piękne obrazy. Dobrym sposobem na rozbudzenie twórczego zmysłu jest pozwalanie dziecku kończyć Twoje rysunki. To mogą być zwykłe, proste kształty. Zdziwisz się, co Twoja pociecha może z nich wyczarować. Wykorzystajcie też wszelkie drobiazgi, które znajdziecie na rodzinnym spacerze. Idealnie sprawdzą się liście, kwiaty czy nawet pusta muszla ślimaka. To skłoni Was także do rozmów na temat przyrody i wzmocni ciekawość świata.

Przebrania to nowy wymiar zabawy

To bez wątpienia największy pobudzacz dziecięcej kreatywności. Zwykłe zabawki to tylko rekwizyty. Przebrania pozwalają na to, aby dziecko stało się swoim ulubionym bohaterem i odgrywało jego rolę. Podekscytowanie taką formą zabawy sprawia, że maluch przez cały dzień może fantastycznie spędzać czas i rozwijać swoją wyobraźnię. W jednej chwili może usłyszeć bajkę o królewnie, by za chwilę się nią stać. Wieczorem może przeczytać komiks o superbohaterach, by następnego dnia samemu ratować świat. To gwarancja angażującej zabawy. Takie stroje można bez problemu kupić przez internet. Jednym z popularnych sklepów oferujących duży wybór kostiumów jest Hopki.pl. Na tej stronie bez problemu kupisz dla Twojego dziecka strój jego ulubionej postaci, dzięki któremu jego zabawy nabiorą zupełnie nowego wymiaru.

d5smhmf
d5smhmf