Fitness4 rzeczy, których nie powie ci waga

4 rzeczy, których nie powie ci waga

4 rzeczy, których nie powie ci waga
Źródło zdjęć: © 123RF.COM

Gdy chcemy schudnąć, zwykle często wchodzimy na wagę. Dzięki temu możemy stale monitorować nasze postępy. W czasie diety bywają jednak dni czy tygodnie, kiedy nie zrzucamy ani grama. Co gorsza, możemy nawet lekko przytyć.

Gdy chcemy schudnąć, zwykle często wchodzimy na wagę. Dzięki temu możemy stale monitorować nasze postępy. W czasie diety bywają jednak dni czy tygodnie, kiedy nie zrzucamy ani grama. Co gorsza, możemy nawet lekko przytyć.

Czy to oznacza, że robimy coś źle? Okazuje się, że wahania wagi to coś zupełnie normalnego i nie zawsze należy się nimi przejmować. Istnieją równie ważne czynniki, na które trzeba zwrócić uwagę, oceniając swoje postępy w odchudzaniu.

Rozmiar ubrań

Możesz przestraszyć się, kiedy po weekendzie odnotujesz przyrost wagi o 1-2 kilogramy. Czasami wystarczy chwilę sobie odpuścić - zjeść trochę więcej i ominąć ćwiczenia - żeby wskazówka wagi niepokojąco podskoczyła. Jednak spokojnie, taki jednorazowy wybryk nie odbije się na twojej figurze. Przymierz swoje ubrania i zobacz, czy pasują. Jeżeli nadal się w nie mieścisz, wszystko jest w porządku. Przyrost wagi często wynika z tego, że organizm oczyszcza się z toksyn. Wystarczy, że wrócisz do zdrowej diety i ćwiczeń, a szybko zrzucisz dodatkowe kilogramy.

(sr/mtr), kobieta.wp.pl

1 / 3

Mięśnie, tłuszcz, kości

Obraz
© 123RF.COM

Wskazówka wagi przede wszystkim nie powie nam niczego o tym, jak zbudowane jest nasze ciało. Niektóre osoby mogą mieć lekkie kości i teoretycznie mieszczą się w optymalnym przedziale BMI, jednak w rzeczywistości ich procent tkanki tłuszczowej jest na niepokojąco wysokim poziomie. I odwrotnie, osoby teoretycznie cięższe mogą mieć tak naprawdę więcej tkanki mięśniowej i kostnej, za to optymalny poziom tłuszczu.

Dlatego jeżeli ostatnio sporo czasu spędzałaś na siłowni, nie przejmuj się drobnym przyrostem wagi. Mięśnie ważą więcej niż tłuszcz, za to spalają więcej kalorii. Jeżeli nie jesteś pewna, jak procentowo rozkłada się masa twojego ciała, skontaktuj się z dietetykiem, który przeprowadzi profesjonalną diagnostykę.

2 / 3

Owoce i warzywa

Obraz
© 123RF.COM

Kiedy zaczynasz interesować się zdrowym odżywianiem, odkrywasz, że najważniejsze nie jest to, ile jesz, a co konkretnie wybierasz. Warto oprzeć swoją dietę na owocach i warzywach, a ograniczyć mięso, nabiał i rafinowane węglowodany. Taki sposób odżywiania może jednak na początku nieco podwyższyć naszą wagę. Wszystko przez wodę znajdującą się w owocach i warzywach. Należy jednak spojrzeć na sprawę realnie - najważniejsze jest nasze zdrowie, a nie to, ile właściwie mamy kilogramów. Jeśli natomiast chodzi o urodę, to przecież nikt nie będzie kazał nam wchodzić na wagę. Za to każdy zauważy lśniącą cerę, lśniące włosy i silne paznokcie.

3 / 3

Zdrowie i dobre samopoczucie

Obraz
© 123RF.COM

Pamiętaj, że jeżeli chodzi o zdrowie i smukłą sylwetkę, kilogramy są tylko swojego rodzaju wskazówką. Chodzi przede wszystkim o to, jak się czujesz i ile masz energii. Czasami odpowiednie odżywianie i codzienna dawka ruchu sprawiają, że bardziej tęga osoba funkcjonuje lepiej od swojego szczupłego kolegi.

Bo czy nie chodzi właśnie o to, żeby czuć się dobrze w swoim ciele? Zamiast więc zamartwiać się paroma dodatkowymi kilogramami, lepiej załóż wygodne buty i rusz na trening!

(sr/mtr), kobieta.wp.pl

zdrowiekilogramyodchudzanie

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (22)