Moda4 tipy, dzięki którym znajdziesz idealny stanik dla dużego biustu

4 tipy, dzięki którym znajdziesz idealny stanik dla dużego biustu

Biustonosze w większych rozmiarach to nie tylko szpetne, beżowe staniki
Biustonosze w większych rozmiarach to nie tylko szpetne, beżowe staniki
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

11.08.2022 11:34, aktual.: 11.08.2022 13:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Duży biust bywa zmorą, która naprawdę nieźle potrafi uprzykrzyć życie. Przeszkadza, ciąży, powoduje ból pleców. Ujarzmić go może tylko PRAWIDŁOWO dobrany stanik. I chodzi nie tylko o dobór rozmiaru, ale i budowy.

Nie bez powodu słowo PRAWIDŁOWO piszemy wielkimi literami. Mamy kłopoty z dobraniem odpowiedniego rozmiaru biustonosza, a jeśli wierzyć ekspertkom w tej dziedzinie, czyli brafitterkom, mamy tendencję do noszenia za dużych staników. I to aż o dwa rozmiary. Nic więc dziwnego, że mimo założenia stanika pod bluzkę, biust skacze przy każdym ruchu, że po całym dniu niemiłosiernie bolą plecy. Przecież za duży stanik nie spełnia swojej funkcji, a więc nie podtrzymuje biustu, nie odciąża pleców i nie zatrzymuje piersi w jednym miejscu. Problem z doborem odpowiedniego rozmiaru stanika wzrasta wprost proporcjonalnie z rozmiarem biustu.

Duże piersi to duże wyzwanie dla biustonosza. Tu nie chodzi jedynie o kwestie estetyczne, biustonosz MUSI podtrzymywać duży biust w taki sposób, by przynieść ulgę plecom i sylwetce (złe podtrzymanie skutkuje ciążeniem piersi do dołu i garbieniem się). Z tym zadaniem niekoniecznie poradzą sobie modele z sieciówek odzieżowych. Tam rozmiarówka jest mocno okrojona i posiadaczki dużych biustów mogą odnieść wrażenie, że nie stworzono rozmiaru dla nich. Dziewczyny, jest 240 rozmiarów staników! Nie każdy producent rzecz jasna ma je wszystkie w swojej ofercie, ale bez problemów można dokładnie dobrać właściwy rozmiar do każdego biustu. Warto zaufać sprawdzonym producentom bielizny, udać się do salonu z prawdziwego zdarzenia, gdzie spotkamy brafitterkę, która dobierze nam odpowiedni rozmiar i model stanika. Odpowiedni biustonosz musi mieć bowiem nie tylko właściwy rozmiar, ale i odpowiednią formę.

Po czym poznasz dobry model stanika dla dużych piersi? Zwróć uwagę na te 4 rzeczy:

1.      Miseczka. Musi nie tylko pomieścić dużą pierś, ale i utrzymać ją na miejscu. Najlepiej sprawdzi się w tym przypadku model full cup, czyli, jak nazwa wskazuje, pełny, zabudowany, chowający całą pierś oraz balkonetka zakrywająca ¾ piersi. Takie modele zapewnią najlepsze podtrzymanie biustu. W uniesieniu, podtrzymaniu i zaokrągleniu biustu najlepiej poradzi sobie miseczka zbudowana trójdzielnie, z dwoma przeszyciami, jednym pionowym i jednym poziomym.

2.      Panel boczny. Panel boczny, czyli inaczej side support, to materiał wszyty po bokach biustonosza. Jego zadaniem jest lepsze zebranie piersi z boków. Dzięki niemu biust jest na swoim miejscu, pięknie wyeksponowany.

3.      Szerokie ramiączka. Rola ramiączek w staniku dla dużych piersi jest niebagatelna. To one utrzymują stanik na miejscu i gwarantują komfort noszenia. Pamiętaj jednak, że ich zadaniem nie jest podnoszenie piersi. To rola obwodu.

4.      Wysoki mostek. Mostek to część pomiędzy miseczkami. Wysoki mostek dobrze podtrzyma i zaokrągli biust. Ze względu na swoje właściwości podtrzymujące i modelujące, są szczególnie polecane średnim i dużym biustom. To kolejny element, który ma sprawić, że duże piersi pozostaną na swoim miejscu. Mostek powinien przylegać do ciała (jego nazwa wzięła się właśnie od mostka w klatce piersiowej). Jeśli jednak nie podoba ci się, jak rozdziela obie piersi, wypróbuj biustonosz o kroju half-cup (to niższa miseczka o delikatnie skośnym kroju) z niższym mostkiem, który zbierze biust bardziej do środka.

Źródło artykułu:WP Kobieta