WP

5-latek ma na drugie imię Yoda. Ojciec chwali się wygraną z urzędnikami

5-letni chłopiec może spokojnie chwalić się swoim drugim imieniem Yoda. Jego rodzice wygrali "gwiezdną bitwę" z Radą Języka Polskiego, używając doskonałego argumentu. Tata nie kryje dumy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
5-latek może mieć na drugie imię Yoda
5-latek może mieć na drugie imię Yoda (123RF)
WP

Pan Wojciech, ojciec 5-letniego chłopca, walczył o jego prawo do noszenia imienia Yoda. Zdecydowany opór temu stawiała Rada Języka Polskiego, która stwierdziła że "Yodato m.in. istota o zielonej skórze i mierząca ok. 130 cm".

Pan Wojciech nie zgodził się z tą opinią. "Odparowałem w urzędowym piśmie, iż uwaga ta nosi znamiona dyskryminacji ze względu na kolor skóry, a Władysław Łokietek wg różnych źródeł mierzył 130-140 cm. itd." – czytamy w poście, który rozchodzi się na Facebooku.

Screen / Facebook
Podziel się

Ojciec Yody nie kryje ekscytacji wygraną. "Tym bardziej, że ten śliczny i mądry chłopczyk jest pierwszym Yodą w Polsce. Przynajmniej we wrześniu, kiedy składaliśmy podanie, nie było w rejestrze żadnego Yody. Yoda też się cieszy" – wyjaśnia zadowolony. I dziękuje jeszcze kierownikowi Urzędu Stanu Cywilnego, że był na tyle odważny i "na czasie", że orzekł zmianę imienia chłopca.

"Niech moc będzie z tym młodym człowiekiem! Fortuna sprzyja odważnym!", "Jak uzna za swoje - super! Jak nie - zignoruje. Szczęścia dla Małego Yody", "Super! Choć takie imię to poważne zobowiązanie", "Cudownie" – tak sprawę komentują internauci.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Kobieta
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP