Blisko ludzi5 łóżkowych błędów najczęściej popełnianych przez 30-latków

5 łóżkowych błędów najczęściej popełnianych przez 30‑latków

5 łóżkowych błędów najczęściej popełnianych przez 30-latków
Źródło zdjęć: © 123RF
11.10.2018 20:53, aktualizacja: 11.10.2018 21:30

Z wiekiem seks się zmienia – czasem na lepsze, czasem na gorsze. Jeśli w twoim związku nastąpił kryzys, prawdopodobnie popełniasz jeden z tych pięciu błędów. Na szczęście są sposoby, żeby przywrócić żar w sypialni.

Panika i stres wywołane brakiem seksu
To, jak często uprawiamy seks lub fantazjujemy, zależy od naszego temperamentu, doświadczenia, wyobraźni, stylu życia. Jeśli jesteś w związku i czujesz, że twoje życie seksualne podupada, nie panikuj. Porozmawiaj z partnerem, spróbujcie znaleźć wspólne rozwiązanie. Zastanówcie się, co zmieniło się w waszym życiu i wpłynęło na częstotliwość zbliżeń. To pierwszy krok do odbudowania romantycznej relacji.

Seks z przymusu
Jeśli w związku zanikają namiętność i pożądanie, seks przestaje cieszyć. Gdy zapominacie o grze wstępnej lub kochacie się wyłącznie z przymusu, przestajecie czerpać przyjemność z seksu. Być może to dobry moment na ponowane poznanie swoich ciał, odkrycie stref erogennych partnera i eksperymenty. Jak nie teraz, to kiedy?

Rezygnacja z seksu, gdy na świecie pojawia się dziecko
Okres ciąży i połogu to wyjątkowy czas. Przychodzi jednak moment, w którym po okresie seksualnej abstynencji trzeba zrobić ten pierwszy krok w stronę łóżka. To, jak szybko kobieta jest gotowa wrócić do seksu, to kwestia indywidualna. Zdarza się jednak, że młodzi rodzice tak bardzo skupiają się nowo narodzonym dziecku, że zapominają o własnych potrzebach. Brak seksu może jednak prowadzić do frustracji i poczucia niespełnienia, zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Warto znaleźć chwilę, by odbudować romantyczną więź z partnerem.

Zapominanie, że seks ma dawać przyjemność i... bawić
Jeśli seks staje się przykrym obowiązkiem, zatraca się jeden z jego głównych celów – dawanie i czerpanie przyjemności. W końcu seks to nie tylko prokreacja. Dzięki wszystkim intymnym kontaktom z ostatnich lat dobrze wiesz, co lubisz, jakie zachowania cię podniecają, a o jakich zalotach wolisz zapomnieć. Nie zapominaj, że łóżko to przestrzeń do eksperymentowania i zabawy, mówienia o swoich oczekiwaniach, ale też przejmowania inicjatywy.

Porównywanie się do innych
Ludzie ze sobą rozmawiają, a jednym z najczęściej poruszanych tematów jest seks – nie powinno to nikogo dziwić. Jednak porównywanie swoich osiągnięć czy swojego życia seksualnego do kolegów i koleżanek nie zawsze jest zdrowe. Choć czasem może zainspirować, lepiej skupić się na potrzebach swoich i partnera.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (20)
Zobacz także