ycipk-1zxpjv

61-latka z Nebraski urodziła córkę synowi i jego mężowi. "Jest nadzwyczajna"

61-letnia Cecile Eledge ze stanu Nebraska w USA urodziła dziecko synowi i jego mężowi. Nie prosili jej o to – sama zaproponowała, że zostanie ich surogatką. Lekarze byli w szoku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kobieta z Nebraski urodziła własną wnuczkę
Kobieta z Nebraski urodziła własną wnuczkę (123RF)
ycipk-1zxpjv

Cecile Elidge została matką zastępczą, czyli tzw. surogatką dla syna Matthew i jego męża Elliota. Mężczyźni od dawna rozważali in vitro jako metodę za pomocą której zostaliby ojcami. Wtedy do akcji wkroczyła Cecile, oferując im swoją pomoc.

Kobieta rodziła po raz ostatni 30 lat temu, w 2009 r. przeszła zaś menopauzę. Syna i zięcia przekonała słowami, że "kochała być w ciąży" i jeśli znów mogłaby w nią zajść, nie wahałaby się.

ycipk-1zxpjv

Matthew postanowił, że najpierw skonsultuje ten pomysł z endokrynologiem w rodzinnym mieście Omaha w Nebrasce. Wspomina, że dla niego było to istne szaleństwo, ale dla dr Carolyn Maud Dougherty - nie. Skierowała Cecile na badania krwi, cholesterolu czy mammografię, by upewnić się, że da radę donieść ciążę.

Okazało się, że kobieta jest zdrowa i może ponownie urodzić. – Nie wiem, jak ją opisać. Jest nadzwyczajna. Darzę ją ogromny szacunkiem i jestem jej wdzięczny, że wciąż się o mnie troszczy – mówi "Daily Mail" syn Cecile.

Ale nie tylko matka Matthew postanowiła mu pomóc. 26-letnia siostra jego męża oddała kilka swoich komórek jajowych. Sama była chwilę po drugim porodzie. To właśnie jej jajeczka zapłodniono spermą Matthew, a potem zapłodniono nimi jego matkę. Kobieta zaszła w ciążę po pierwszej próbie in vitro.

ycipk-1zxpjv

Ciąża nie była jednak dla niej łatwa i przyjemna. Cierpiała na poranne mdłości i miała problemy z ciśnieniem krwi. Mimo to, urodziła naturalnie zdrową dziewczynkę, której nadano imię Uma. Na porodówce poza rodziną znalazła się fotografka, którą uwieczniła najważniejsze momenty. I te zdjęcia zadziwiają, a zarazem zachwycają świat.

Przeczytaj także:

ycipk-1zxpjv

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Kobieta
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1zxpjv

ycipk-1zxpjv
ycipk-1zxpjv