Trwa ładowanie...

Acnerose: oczyszczanie cery z trądzikiem różowatym

Właściwa pielęgnacja skóry z trądzikiem różowatym ma kluczowe znaczenie w skutecznej terapii. Często jednak osoby cierpiące na tę przypadłość przywiązują szczególną uwagę do stosowania odpowiednich kremów, maści, past i emulsji, zapominając jednak o prawidłowym oczyszczaniu cery.

Acnerose: oczyszczanie cery z trądzikiem różowatymŹródło: Materiały prasowe
d5uezqp
d5uezqp

Aby zrozumieć, jak istotną rolę pełni ten element pielęgnacji, warto poznać przyczyny powstawania trądziku różowatego.

Trądzik różowaty to złożony problem, który dotyka najczęściej osoby po 25. roku życia, w przeważającej większości kobiety. Choć w niektórych fazach może przypominać nieco trądzik pospolity, przyczyny jego występowania są zupełnie inne, dlatego też zupełnie inaczej powinna przebiegać skuteczna kuracja. Trądzik różowaty związany jest z nieprawidłowym funkcjonowaniem naczynek. Dlatego też skóra osób z tą przypadłością ma tendencję do zaczerwienień oraz widocznych żyłek. Są one kruche i słabe, a przez to łatwo pękają, ulegają uszkodzeniu i podrażnieniu. W centralnej części twarzy (czoło, nos, policzki przy nosie, broda)
pojawiają się wypryski. Cera z trądzikiem różowatym jest bardzo wrażliwa, a wszelkie czynniki drażniące tylko pogarszają jej stan. Nie sprzyjają jej ekstremalne różnice temperatur, ostre jedzenie oraz preparaty o działaniu wysuszającym i drażniącym. Dlatego należy zwracać szczególną uwagę na to, jakich kosmetyków używamy.

Idealny preparat do oczyszczania skóry z trądzikiem różowatym powinien działać delikatnie. Wiele z tradycyjnych kosmetyków bazuje na SLSach (Laurylosiarczan sodu) i SLESach (Etoksylowany laurylosiarczan sodu). Są one powszechnie stosowane w środkach myjących, ponieważ mocno oczyszczają cerę oraz wykazują właściwości pianotwórcze. Niestety jest to bardzo agresywny proces, prowadzący do podrażnień, przesuszenia oraz zaczerwienienia nawet zdrowej cery. U osób z trądzikiem różowatym takie preparaty mogą znacznie pogorszyć stan skóry. To jednak nie koniec. Unikać powinno się wszystkich substancji chemicznych, które mogłyby podrażniać skórę. Szczególnie negatywny wpływ mają retinoidy, kwas salicylowy, alkohole, ale też chemiczne substancje zapachowe.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

To jednak nie znaczy, że można zrezygnować z oczyszczania, a sama woda to niestety za mało. Twarz powinno się myć dwa razy na dobę, aby pozbyć się nadmiaru sebum, ale też zanieczyszczeń środowiskowych, resztek makijażu, bakterii oraz innych. To pierwszy krok w prawidłowej, pełnej pielęgnacji skóry. Wybierać należy delikatne preparaty, w jak największym stopniu bazujące na naturalnych składnikach. Wybieraj te, których roślinne wyciągi będą wykazywać działanie oczyszczające, a jednocześnie łagodzące i nawilżające. W ten sposób nie tylko nie podrażnisz cery, ale także zadbasz o nią i przygotujesz do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych. Jednym z takich preparatów jest Płyn Oczyszczający Acnerose.

d5uezqp

Prawidłowe oczyszczanie skóry, które pozytywnie wpłynie na stan skóry z trądzikiem różowaty, to nie tylko produkt, jakiego używamy, ale też technika mycia. Najważniejszą zasadą jest delikatność. Ruchy dłoni nie powinny być intensywne, a raczej łagodne i powolne. Nie używaj w tym celu ani gąbek, ani specjalnych ściereczek, gdyż mogą one podrażnić skórę. Woda powinna być letnia – ani zimna, ani gorąca. Ekstremalne temperatury mogą prowadzić do podrażnienia cery oraz wzmożenia problemu. Chcąc osuszyć twarz, nigdy nie pocieraj skóry ręcznikiem, co mogłoby jej zaszkodzić. Zamiast tego przykładaj go do twarzy miejsce przy miejscu i pozwól powoli wchłonąć wodę.

Oczyszczanie ma ogromne znaczenie w pielęgnacji skóry z trądzikiem różowatym. Pozwala na usunięcie zanieczyszczeń, które mogą zatykać pory i potęgować problem powstawania wyprysków. Tradycyjne kosmetyki (szczególnie te, przeznaczone do skóry z trądzikiem pospolitym) mogą zawierać chemiczne substancje drażniące, które tylko pogorszą stan skóry. Dlatego sięgać należy po delikatne preparaty o działaniu łagodząco – nawilżającym.

Więcej informacji znajdziesz na stronie producenta Acnerose.

Szukasz nowego i niedrogiego sprzętu RTV i AGD? Sprawdź promocje na stronie Media Expert promocje.

d5uezqp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d5uezqp