Adopcja zagrożonego gatunku zwierząt prezentem ślubnym
W dniu ślubu zamiast kwiatów lub innych prezentów poproś gości o wirtualną adopcję jednego
z niezwykłych gatunków zwierząt.
08.04.2015 | aktual.: 08.04.2015 10:15
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
W dniu ślubu zamiast kwiatów lub innych prezentów poproś gości o wirtualną adopcję jednego z niezwykłych gatunków zwierząt na stronie adopcja.wwf.pl i wesprzyj tym samym działania Fundacji WWF Polska. W ramach akcji #adopcjaWWF możesz wraz z przyszłym współmałżonkiem poprosić o zaadoptowanie foki szarej, morświna, niedźwiedzia, rysia, tygrysa lub wilka.
Jeśli Wam się poszczęści, wspólną drogę życia rozpoczniecie nie tylko w nowej roli męża i żony, ale i symbolicznych opiekunów jednego z sześciu gatunków.
Adopcji zwierząt wasi goście mogą dokonać wirtualnie za pomocą serwisu adopcja.wwf.pl. Do wyboru jest: foka szara, morświn, niedźwiedź, ryś, tygrys i wilk. Po dokonaniu niewysokiej wpłaty (do wyboru różne kwoty, opcja jednorazowa lub comiesięczna) każdy gość otrzyma certyfikat z imionami osób, dla których adoptuje dane zwierzę. Certyfikat można wydrukować, elegancko oprawić lub wpisać życzenia na odwrocie.
- Adopcje mają charakter symboliczny, ponieważ są to dziko żyjące zwierzęta, ale pieniądze zebrane w ramach naszej akcji przeznaczamy już na konkretne działania mające na celu realną ochronę każdego z sześciu gatunków zwierząt - mówi Karolina Kukielska z WWF Polska.
– Ślub to jeden z najpiękniejszych dni w życiu każdego człowieka, w którym warto podzielić się własnym szczęściem. Foka szara, morświn, niedźwiedź, ryś, tygrys i wilk to gatunki, które nie mają szans na przetrwanie bez ludzkiej pomocy. Warto je ocalić dla przyszłych pokoleń. Jeśli tego nie zrobimy nasze dzieci, będą je znały tylko ze zdjęć i opowieści.
Adoptowanie zagrożonych gatunków zwierząt na prezent z okazji różnego rodzaju świąt i uroczystości to coraz popularniejszy trend w Polsce. Do akcji Fundacji WWF Polska przyłączyli się już Michał Piróg, który na Boże Narodzenia zaadoptował morświna dla Kuby Wojewódzkiego, czy Paulina Holtz, która podarowała dwie foki szare swoim córkom z okazji Walentynek. Akcję #adopcjaWWF wsparli również Marcin Dorociński, Martyna Wojciechowska, Katarzyna Frydrych i Jarosław Kret.
WWF Polska apeluje - Wirtualnie adoptujesz. Realnie ratujesz:
Foki szare: Istnieje szansa na to, że foka szara będzie bezpieczniejsza na polskim wybrzeżu, ale to będzie zależało w dużej mierze od pomocy ludzi takich jak Ty. Adoptując symbolicznie fokę, pomagasz stworzyć jej bardziej przyjazne warunki do życia. Wspierasz także dalszą działalność Błękitnego Patrolu, dzięki któremu możemy udzielać pomocy fokom w potrzebie.
Morświny: Morświn jest jedynym gatunkiem walenia występującym na stałe w Bałtyku. Jego bałtycka populacja została uznana za krytycznie zagrożoną wyginięciem. W Bałtyku pozostało zaledwie 450 morświnów! Głównym zagrożeniem dla przetrwania morświnów jest brak spokoju w miejscach, które zamieszkują oraz coraz większe zanieczyszczenie środowiska. Częstą przyczyną śmierci morświnów jest przyłów, czyli przypadkowe zaplątanie się w sieci wystawione do połowu ryb. Z Twoją pomocą możemy zapewnić bałtyckim morświnom bezpieczniejsze warunki do życia i dać im szansę na przetrwanie.
Niedźwiedzie brunatne: W Polsce żyje około 100 niedźwiedzi. Występują w polskiej części Karpat, najliczniej w Bieszczadach i w Tatrach. Jednak coraz trudniej znajdują tam odpowiednie miejsca do życia. Z Twoją pomocą możemy zapewnić im odpowiednie warunki do życia.
Rysie: Czas ostatnich 40 rysiów nizinnych dobiega końca. W ciągu ostatnich 20 lat zasięg występowania rysia w Polsce dramatycznie się zmniejszył. Ryś zniknął z Puszczy Piskiej i Lasów Napiwodzko-Ramuckich. Chcemy z Twoją pomocą ocalić nizinną populację rysia w Polsce i wspólnie z Tobą chronić polską przyrodę.
Tygrysy: Tygrys jest największym i najbardziej charyzmatycznym kotowatym. Jeszcze 100 lat temu na świecie żyło ponad 100 000 tygrysów. Obecnie pozostało ich już tylko 3200. Tylko w XX wieku populacja tygrysów zmniejszyła się o 95%. Do 2022 roku może zginąć ostatni przedstawiciel tego gatunku. Z Twoją pomocą możemy ocalić te wyjątkowe dzikie koty!
Wilki: W Polsce żyje około 850 wilków. Wbrew powszechnej opinii wilk nie jest zagrożeniem dla człowieka. To człowiek coraz częściej stanowi zagrożenie dla wilków. Wilki są pięknymi, charyzmatycznymi zwierzętami, które stanowią ważną część polskiej przyrody. Jeśli chcemy, aby przetrwały w naturze musimy im pomóc. Czy dasz im nadzieję?