Trwa ładowanie...

Agata Młynarska zapłaciła 9 tys. zł za operację. Zmieniła jej życie

Znana dziennikarka zdecydowała się na bardzo drogą operację. Zabieg za 9 tys. złotych zmienił całe jej życie. Młynarska uwolniła się od uciążliwych dolegliwości. – Już teraz czuję się bardzo dobrze – mówi w rozmowie z se.pl.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Agata Młynarska zapłaciła 9 tys. zł za operację. Zmieniła jej życie
Źródło: ONS.pl
d2pp0qv

Młynarska cierpiała na bóle głowy, chroniczny katar i przeziębienia. Okazało się, że powodem są chore zatoki. Konieczna była operacja, którą Agata Młynarska przeszła w prywatnej klinice. Se.pl ustalił, że kosztowała aż 9 tys. złotych. Młynarska mówi jednak, że to była konieczność.

– U mnie problemy z zatokami objawiały się bólami, tym że chorowałam i nie mogłam oddychać. Rzeczywiście jest to bardzo nieprzyjemny zabieg, ja się długo do niego przygotowywałam, był skrupulatnie planowany, bo ostatnimi czasy za często chorowałam i trzeba było to przerwać – wyjaśnia.

d2pp0qv

Młynarska przeszła endoskopową operację zatok. Jest to zabieg, w czasie którego usuwa się zakażoną błonę śluzową, blokującą zatoki i uniemożliwiającą ich prawidłowe funkcjonowanie. Zapalenie zatok dotyka wielu Polaków – jest najczęstszą chorobą, z którą zgłaszamy się do laryngologa. Przy ciężkim przebiegu choroby konieczny jest zabieg operacyjny, który nie należy do przyjemnych.

– Jest to zabieg bardzo popularny, ale bardzo inwazyjny. Trwało to trzy godziny. To normalna operacja, więc zawsze jest strach... Ale na szczęście byłam pod opieką świetnego lekarza laryngologa Marka Krajewskiego – powiedziała Młynarska.

W sprawnie działających zatokach istnieje mechanizm samooczyszczania, który sprawia, że śluz wraz z zanieczyszczeniami wdychanymi powietrzem jest przenoszony do zatok, a następnie transportowany do naturalnego ujścia zatoki i dalej, ku tylnej ścianie nosa. Jeśli ten mechanizm przestaje działać, wówczas pojawia się stan zapalny w zatokach.

Są osoby, które są bardziej narażone na choroby zatok – przede wszystkim te, które mają krzywą przegrodę nosową, a także nieprawidłowości w budowie układu oddechowego i wady genetyczne. Upośledzeniom zatok sprzyjają również zaburzenia hormonalne, dym tytoniowy i zanieczyszczenie powietrza.

d2pp0qv

Objawami choroby zatok jest między innymi ból głowy, uczucie ucisku w okolicach nosa i czoła, ból zębów, trudności z oddychaniem, przykry zapach z ust, kaszel, przewlekły katar i gorączka około 38 stopni Celsjusza. W przypadku tych dolegliwości należy zgłosić się do lekarza. Wykonuje się wówczas badanie fizykalne, morfologię krwi, a także tomografię.

Zobacz też: 52-letnia Młynarska grozi: "Planuję swoją przyszłość w mediach na kolejne 30 lat!"

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d2pp0qv

Podziel się opinią

Share
d2pp0qv
d2pp0qv