Trwa ładowanie...
angelina jolie
07-09-2015 16:26

Angelina Jolie: jest różnica między uchodźcą i migrantem zarobkowym

- Podczas gdy tysiące zdesperowanych ludzi przybywają do Europy w
poszukiwaniu schronienia, należy dokonać rozróżnienia między uchodźcami, którzy uciekają przed
wojną, a migrantami zarobkowymi, którzy uciekają przed biedą - zaapelowała Angelina Jolie.

Angelina Jolie: jest różnica między uchodźcą i migrantem zarobkowymŹródło: Eastnews
d2cy3o1
d2cy3o1

- Podczas gdy tysiące zdesperowanych ludzi przybywają do Europy w poszukiwaniu schronienia, należy dokonać rozróżnienia między uchodźcami, którzy uciekają przed wojną, a migrantami zarobkowymi, którzy uciekają przed biedą - zaapelowała Angelina Jolie.

- Powinniśmy być świadomi, że jest różnica między migrantami zarobkowymi, którzy usiłują uciec od skrajnej biedy, a uchodźcami, którzy uciekają przed bezpośrednim zagrożeniem dla swojego życia - czytamy w artykule, jaki ukazał się w poniedziałek na łamach brytyjskiego dziennika "The Times".

Aktorka, która jest też Specjalną Wysłanniczką Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodźców Antonio Guterresa, napisała tekst wspólnie z Arminką Helić, byłą uchodźczynią z Serbii i członkinią brytyjskiej Izby Lordów.

d2cy3o1

Autorki zaznaczyły, że: Syryjczycy uciekają przed bombami beczkowymi, bronią chemiczną, gwałtami i masakrami. - Problem uchodźców z Syrii będzie się utrzymywał, dopóki społeczność międzynarodowa nie znajdzie dyplomatycznego sposobu na uregulowanie trwającego od ponad czterech lat konfliktu zbrojnego w tym kraju - dodały.

- Nie rozwiążemy tego kryzysu przekazując darowizny czy po prostu przyjmując uchodźców - ostrzegły Jolie i Helić. Nic nie powie nam więcej o kondycji świata niż wędrówki ludzi przez granice - dodały.
W miniony weekend Niemcy, które spodziewają się w tym roku przybycia co najmniej 800 tys. imigrantów, oraz Austria otworzyły granice, by wpuścić tysiące przybyszów, głównie syryjskich uchodźców.

Papież Franciszek zaapelował do wszystkich parafii, wspólnot religijnych, klasztorów i sanktuariów w całej Europie o przyjęcie uchodźców. Ogłosił, że zostaną też przyjęci w Watykanie.

(PAP), akl/ ap/

d2cy3o1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2cy3o1