Trwa ładowanie...

Apel Agaty Dudy z okazji Dnia Kobiet. Ma ważny przekaz do Rosjanek

Agata Kornhauser-Duda z okazji Dnia Kobiet wystosowała apel do Rosjanek. - Poprośmy je o to, by dla pokoju i życia, jako matki, żony, córki rosyjskich oficerów i żołnierzy uczestniczących w inwazji na Ukrainę, wystąpiły w dniu swego święta przeciw dalszemu rozlewowi krwi - mówi w spocie opublikowanym na Instagramie.

Agata Duda zainicjowała akcję z okazji Dnia Kobiet Agata Duda zainicjowała akcję z okazji Dnia Kobiet Źródło: East News
d3svbmy
d3svbmy

W poniedziałek na oficjalnym profilu internetowym pierwszej damy pojawił się spot z okazji Dnia Kobiet. Agata Kornhauser-Duda w krótkiej wypowiedzi zaapelowała do Rosjanek, by pomogły powstrzymać wojnę w Ukrainie. Zwróciła się również do kobiet na całym świecie, by dołączyły do zorganizowanej akcji, która ma skłonić rosyjskie kobiety do działań na rzecz pokoju.

Agata Duda apeluje do Rosjanek

- Zwracam się z apelem do kobiet na całym świecie. Nie możemy pozostać obojętne wobec wojny na Ukrainie, która z dnia na dzień pochłania coraz więcej ofiar, także wśród ludności cywilnej - zaczyna swoją wypowiedź Agata Kornhauser-Duda.

Polska pierwsza dama zauważa, że 8 marca to ważne święto w Rosji, więc także idealna okazja, by wykorzystać je, by rozprzestrzenić apel do Rosjanek. - Poprośmy je o to, by dla pokoju i życia, jako matki, żony, córki rosyjskich oficerów i żołnierzy uczestniczących w inwazji na Ukrainę, wystąpiły w dniu swego święta przeciw dalszemu rozlewowi krwi - wzywa.

Internetowa akcja pierwszej damy

Tym samym Agata Kornhauser-Duda zainicjowała internetową akcję, do której zaprasza kobiety z całego świata. W ramach inicjatywy zachęca kobiety, by zamieszczały w social mediów kartkę z zaproponowanym przez pierwszą damę hashtagiem. - Niech każda z nas opublikuje w mediach społecznościowych w najbliższy wtorek, 8 marca, swoje zdjęcie z kartką papieru, na której widnieć będzie napis #RosyjskieKobietyZatrzymajcieWojnę. Mam nadzieję, że - jeśli to przesłanie rozejdzie się szeroko po świecie - zdoła przebić się przez rosyjską cenzurę i dotrze do serc i umysłów tysięcy Rosjanek - mówi. - Kobiety razem mogą zdziałać wiele i wierzę, że naprawdę mogą zatrzymać wojnę w Ukrainie!​ - dodaje.

Agata Duda nieobecna przy pomocy migrantom. „Można trochę spuścić z majestatu”

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d3svbmy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d3svbmy