Trwa ładowanie...
d1kptg5
Ludzie

Azalia

Azalia to preparat antykoncepcyjny przeznaczony dla kobiet, który hamuje owulacje oraz zagęszcza śluz znajdujący się w szyjce macicy.
Share
d1kptg5

Azalia - informacje ogólne

Azalia to preparat antykoncepcyjny przeznaczony dla kobiet, który hamuje owulacje oraz zagęszcza śluz znajdujący się w szyjce macicy. Tabletki można stosować podczas karmienia piersią (lek nie wpływa ani na jakość ani na ilość wydzielanego mleka). Głównym składnikiem Azalii jest dezogestrel. Jedno opakowanie preparatu zawiera 28 sztuk powlekanych tabletek.

Azalia – stosowanie

d1kptg5

Preparat Azalia należy przyjmować doustnie po jednej tabletce na dobę nieprzerwanie przez 28 dni zgodnie z kierunkiem strzałek widocznych na opakowaniu. Przed rozpoczęciem kuracji antykoncepcyjnej należy skonsultować się ze swoim ginekologiem, szczególnie jeśli wcześniej zażywane były inne preparaty zabezpieczające przed zajściem w ciążę.

Azalia – skutki uboczne

Do najczęściej występujących skutków ubocznych należy zaliczyć: wysypkę, ból głowy, ból piersi, nudności, wahania nastroju, trądzik, krwawienia międzymiesiączkowe, zwiększenie masy ciała i spadek libido. Rzadziej występują takie objawy jak wymioty, uczucie zmęczenia, pokrzywka, wypadanie włosów czy zapalenie pochwy.

Azalia – przeciwwskazania

Preparat Azalia nie powinien być stosowany u osób ze stwierdzonymi schorzeniami wątroby, nadwrażliwością na substancje wchodzące w skład leku, z chorobami żylno-zakrzepowymi, nowotworami o charakterze progestagenozależnym oraz w przypadku ciąży.

d1kptg5

Podziel się opinią

Share
d1kptg5
d1kptg5