Trwa ładowanie...
antonio banderas
+1
18-03-2010 21:37

Banderas będzie walczył z ubóstwem

Znany aktor filmowy Antonio Banderas został mianowany ambasadorem
dobrej woli przez Program Rozwoju ONZ (UNDP).

Banderas będzie walczył z ubóstwemŹródło: AP
d19f2n9
d19f2n9

Znany aktor filmowy Antonio Banderas został mianowany ambasadorem dobrej woli przez Program Rozwoju ONZ (UNDP) - poinformowano w środę w nowojorskiej siedzibie tej organizacji. Zadaniem Banderasa ma być walka z nędzą na świecie.

Aktor ma wykorzystać swój status gwiazdora do propagowania celów zawartych w programie Millenium Development Goals (MDGs). Nadrzędnym celem tego programu jest zmniejszenie obszarów nędzy na świecie o połowę do roku 2015 poprzez walkę z głodem, chorobami, analfabetyzmem, zanieczyszczeniem środowiska i dyskryminacją kobiet.

- Nędza pozbawia nas naszego potencjału jako ludzi, uniemożliwia nam bycie tym kim możemy być.Dlatego tak ważna jest walka z nią - stwierdził Banderas w opublikowanym oświadczeniu.

Szefowa UNDP Helen Clark powiedziała, że "sprawdzone zaangażowanie" aktora na rzecz pomocy ludziom w trudnej sytuacji powoduje, że "jest on idealnym adwokatem naszej pracy".

d19f2n9

49-letni Banderas, urodzony w hiszpańskiej Maladze, jest nie tylko aktorem, ale także piosenkarzem, pisarzem i producentem. Obecnie realizuje film o Boabdilu, znanym także jako Abu Abdullah Muhammad, który był ostatnim muzułmańskim władcą Granady.

Ambasadorami dobrej woli UNDP są także m. in.: tenisistka Maria Szarapowa, japońska aktorka Misako Kono i następca tronu Norwegii Haakon Magnus.

d19f2n9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d19f2n9