GwiazdyBarbara Kurdej-Szatan o Polsce. Dołączyła do instagramowego wyzwania

Barbara Kurdej-Szatan o Polsce. Dołączyła do instagramowego wyzwania

Barbara Kurdej-Szatan wzięła udział w akcji
Barbara Kurdej-Szatan wzięła udział w akcji
Źródło zdjęć: © ONS
Klaudia Stabach
06.07.2020 19:18

Tuż przed drugą turą wyborów prezydenckich celebryci ruszyli z internetową akcją, która ma na celu pokazanie swoim fanom, w jaką Polskę oni wierzą.

Czasy, gdy celebryci zabierali głos wyłącznie w sprawach związanych z kulturą, już dawno minęły. Coraz więcej aktorów, aktorek czy osób ze świata muzyki angażuje się w kwestie społeczne.

Jak wiadomo głos osoby znanej i powszechnie lubianej potrafi zdziałać więcej niż słowa ekspertów, dlatego niektórzy artyści zdają sobie z tego sprawę i wykorzystują swój medialny wizerunek do budowania społeczeństwa obywatelskiego.

Barbara Kurdej-Szatan, która została nominowana przez Michała Żebrowskiego, powiedziała wprost: "Wierzę w Polskę, w której nikt nie musi się o siebie bać. W Polskę tolerancyjną i w Polskę otwartą" - powiedziała, pozując na tle polskich gór. Aktorka nominowała kolejne gwiazdy, w tym m.in. Annę Muchę i Julię Wieniawę.

Akcja przypadła do gustu internautom, którzy w komentarzach wyrażają swoje zdanie. "Super Basia, więcej znanych ludzi powinno się w to włączyć", "Wierzę w silną i zawsze otwartą na nowych ludzi Polskę".

Źródło artykułu:WP Kobieta