GwiazdyBartosz Obuchowicz ma już 40 lat. Co robi dzisiaj?

Bartosz Obuchowicz ma już 40 lat. Co robi dzisiaj?

Bartosz Obuchowicz był niegdyś wielką gwiazdą (AKPA)
Bartosz Obuchowicz był niegdyś wielką gwiazdą (AKPA)
03.03.2022 10:00, aktualizacja: 03.03.2022 14:35

Dwie dekady temu był ulubieńcem nastolatek i świetnie zapowiadającym się aktorem. Nic dziwnego - wszak przygodę z aktorstwem rozpoczął bardzo wcześnie i pojawił się w wielu produkcjach, które dziś moglibyśmy określić mianem kultowych. Jak dziś wygląda życie 40-letniego Bartosza Obuchowicza?

Bartosz Obuchowicz był niegdyś jednym z najbardziej lubianych aktorów młodego pokolenia. Wielu mówiło o nim "nadzieja polskiego kina". Dziś 40-letni aktor wspomina ten czas z sentymentem, jednak zaznacza, że obecnie ma w swoim życiu inne priorytety.

Nastoletnia gwiazda

Jako 12-latek zadebiutował w spektaklu telewizyjnym "Gdyby. Wiersze Joanny Kulmowej" i od razu skradł serca widzów. Zaledwie rok później pojawił się w filmie Krzysztofa Zanussiego "Cwał".

- To był ważny moment w moim życiu, ogromne wyzwanie. To także wspaniała przygoda, którą wtedy traktowałem chyba bardziej w kategoriach zabawy i zdobywania nowych doświadczeń - mówił przed laty w rozmowie z Polskim Radiem.

"Cwał" zrobił z Obuchowicza prawdziwą gwiazdę. Artysta mógł przebierać w ciekawych ofertach filmowych i serialowych. Pojawił się w m.in. w "Tajemnicy Sagali", "Barze Atlantic", "Sławie i Chwale" i "Domu", jednak widzowie najbardziej zapamiętali go jako Tomka Burskiego, w którego aktor przez ponad 12 lat wcielał się w "Na dobre i na złe".

Przełom w życiu Bartosza Obuchowicza

Pomimo ogromnej sławy i sympatii publiczności, Obuchowicz zapragnął wycofać się nieco z show-biznesu. W 2001 r. poszedł na studia psychologiczne i właśnie w tym czasie poznał kobietę, która całkowicie zmieniła jego życie. Jak niejednokrotnie zaznacza, była to miłość od pierwszego wejrzenia. I choć ze studiów zrezygnował już na drugim roku, to z psycholożką i terapeutką Katarzyną Sobczyńską jest do dzisiaj. Zakochani zostali małżeństwem już w 2008 r., a niedługo później powitali na świecie trzy córeczki: Mariannę, Marcelinę i Michalinę.

Bartosz Obuchowicz z żoną
Bartosz Obuchowicz z żoną AKPA

- Dziś młodzi ludzie zwlekają z decyzją o założeniu rodziny, a czas gra na ich niekorzyść. Też się bawiłem, ale przychodzi czas na ustatkowanie. Dzieci nie przeszkadzają mi w niczym, choć wyścigi zeszły na drugi plan. Nie mam już tyle wolnego czasu. Poza tym to drogi sport. Teraz, choć bywam zmęczony, lubię przez chwilę porozmawiać z dziećmi, pocałować na dobranoc, a najmłodszej pociesze, zaśpiewać kołysankę do snu - Obuchowicz tłumaczył w rozmowie z "Vivą!".

Trudny zawód

A co 40-letni aktor robi obecnie? Nadal można go zobaczyć w filmach i serialach, jednak nie wciela się już w postaci pierwszoplanowe. Ostatnio pojawił się m.in. w takich produkcjach jak "Mowa ptaków", "Lepsza połowa", "Zawsze warto" czy "Kowalscy kontra Kowalscy". Poza tym skupia się na dubbingu i grze w teatrze.

I choć Obuchowicz czuje się w życiu szczęśliwy, nie ukrywa, że ubolewa nad tym, że zawód, który uprawia, wiąże się z ogromną niepewnością i ciągłą walką o stabilność finansową.

- Jestem aktorem, lubię to robić – to moja pasja, a jednocześnie zawód. I szczególnie w momencie, kiedy mam trójkę dzieci i te dzieciaki dorastają, to chciałbym mieć bardziej stabilną pozycję. I jest mi przykro, że ta pozycja nie jest tak stabilna, jakbym chciał - podsumowuje w jednym z wywiadów.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl