Blisko ludziBeata Pawlikowska o anoreksji, gwałcie i próbie samobójczej. Poruszająca historia podróżniczki

Beata Pawlikowska o anoreksji, gwałcie i próbie samobójczej. Poruszająca historia podróżniczki

Beata Pawlikowska
Beata Pawlikowska
Źródło zdjęć: © East News
Karolina Błaszkiewicz
15.09.2020 10:41

Beata Pawlikowska jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych polskich podróżniczek. Z ostatniego poświęconego jej artykułu dowiadujemy się o wstrząsających wydarzeniach z życia Pawlikowskiej.

Los jej nie oszczędzał. Już w młodym wieku sporo przeszła. Okazuje się, że w liceum po raz pierwszy zetknęła się z narkotykami, chociaż nie z własnej woli. Do tego ma inne problemy – nie chce się uczyć, opuszcza lekcje, a jeśli się już na nich pojawia, to woli rysować. Jej zachowanie wynika z głębokiego poczucia nieszczęścia i niezrozumienia.

Beata Pawlikowska – anoreksja

Czuje się samotna, chociaż rodzice robią wszystko, by niczego jej nie brakowało – okazują jej wiele wsparcia i miłości. "Nienawidziłam siebie za to, że nie jestem równie ładna, mądra, dowcipna, stylowa jak inni ludzie. Próbowałam się z nimi ścigać" – mówi "Twojemu Stylowi".

Czytamy, że w wieku 18 lat przestaje przyjmować jedzenie, celowo się głodzi. Zapada na anoreksję, ale wychodzi z choroby obronną ręką. Potem, już zdrowa, rozpoczyna studia – hungarystykę, później anglistykę. Żadnego z tych kierunków jednak nie kończy. Postanawia jechać za granicę.

Pawlikowska o gwałcie i próbie samobójczej

19-latkę los rzuca do Londynu, gdzie zostaje zgwałcona przez przypadkowo poznanego Anglika. "Ty piszesz opowiadania, ja również, chodź, pokażę ci" – zagaduje ją. Ona ufna odwiedza go w jego mieszkaniu. "Poszłam, bo chciałam dostać potwierdzenie, że jestem wartościowa" – wyznaje. Po wszystkim mężczyzna spokojnie zasnął, a ona nie wie, co ze sobą zrobić. Dochodzi do wniosku, że to jej wina. W którymś momencie znów podupada na zdrowiu – tym razem wpada w sidła bulimii. Dowiadujemy się, że ma myśli samobójcze i po powrocie do Polski łyka sporą ilość tabletek. Uratuje ją jej matka.

Dziennikarka i podróżniczka długo nie mogła znaleźć celu w swoim życiu, ale kiedy się jej to udało, całkowicie się zaangażowała. Nigdy nie żałowała, że nie urodziła dziecka. Za dzieci uważa miejsca, w których była. Po rozwodzie z Wojciechem Cejrowskim długo była sama. Jakiś czas temu jednak trafiła na Amerykanina Dana Mudrocka. Jak powiedziała niedawno, planuje z nim ślub. "Zamierzamy brać ślub w każdym kraju, do którego razem pojedziemy, według miejscowych tradycji" – powiedziała w rozmowie z "Twoim Imperium".

Źródło artykułu:WP Kobieta