Blisko ludziBetlejemskie Światełko w Pałacu Prezydenckim. Nie obyło się bez komentarzy

Betlejemskie Światełko w Pałacu Prezydenckim. Nie obyło się bez komentarzy

Agata Duda
Agata Duda
Aneta Malinowska

14.12.2020 19:43, aktual.: 02.03.2022 20:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Harcerze ZHP przekazali parze prezydenckiej Betlejemskie Światełko Pokoju. Ze względu na pandemię, uroczystość w porównaniu do lat ubiegłych była dużo skromniejsza.

- Chcemy podziękować, że mimo tych wszystkich trudności, harcerze ZHP są tradycyjnie obecni w pałacu prezydenckim, żeby przekazać to Betlejemskie Światło Pokoju - mówił wzruszony prezydent Andrzej Duda.

Betlejemskie Światełko Pokoju w Polsce

W tym roku po raz 30. światełko zapłonęło w Polsce. Związek Harcerstwa Polskiego organizuje sztafetę Betlejemskiego Światła Pokoju od 1991 r. Polscy harcerze tradycyjnie dostają je od skautów ze Słowacji. Światło z Polski zostanie przekazane z kolei na wschód: do Rosji, na Litwę, Ukrainę i Białoruś, na zachód do Niemiec, a także na północ do Danii. Każdego roku akcja organizowana jest pod specjalnym hasłem przewodnim. W tym roku jest nim: "służba".

- Ona, realizowana wobec drugiego człowieka, jest tym spoiwem, które - obok przyjaźni - charakteryzuje harcerskiego ducha - ocenił prezydent, który sam przez długie lata był harcerzem. 

Elegancka kreacja Agaty Dudy

Podczas uroczystości, oprócz betlejemskiego światełka, uwagę przykuwała elegancka stylizacja pierwszej damy. Tradycyjnie również Agata Duda złożyła życzenia wszystkim obecnym na uroczystości: - Życzymy, by te święta upłynęły w ciepłej, rodzinnej atmosferze i by dodały nam wszystkim otuchy i wiary w lepsze jutro - po czym zapowiedziała przeniesienie światełka do prezydenckiej kapliczki. 

Na Twitterze użytkownicy zwrócili uwagę przede wszystkim na to, że para prezydencka zdaje się funkcjonować tak, jak gdyby nic nie działo się na ulicach w całym kraju. Wielu internautów odczuwa z tego powodu żal, że głowa państwa nie odpowiada na potrzeby swoich obywateli, a pierwsza dama nie wspiera protestujących kobiet. Proszą, by najważniejsze osoby w państwie wyjrzały w końcu przez okno i zobaczyły, z czym dziś mierzą się Polacy.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (458)