UrodaPaznokcieBez pędzelka. Pisaki hybrydowe, którymi zrobisz manicure sama

Bez pędzelka. Pisaki hybrydowe, którymi zrobisz manicure sama

Bez pędzelka. Pisaki hybrydowe, którymi zrobisz manicure sama
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

09.07.2020 13:49, aktual.: 19.08.2020 23:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Manicure hybrydowy lubimy za trwałość, niesłabnący połysk i możliwość cieszenia się ładnym wyglądem dłoni przez wiele tygodni. Trudno zrobić go samemu, dlatego powstały wygodne, proste w użyciu pisaki, które znacznie ułatwiają sprawę.

Hybryda? Prościej się nie da

Malowanie paznokci przy użyciu pędzelka nie jest proste, kiedy manicure robisz sama. Problem to oczywiście precyzja i malowanie paznokci tej ręki, którą posługujesz się przy pisaniu. Pędzelek nie leży pewnie w dłoni i łatwo o błąd w pokrywaniu niewielkiej płytki paznokcia kolorową warstwą. Z poręcznym lakierem w formie markera jest znacznie wygodniej i jakby… nowocześniej. "Raz-dwa" i gotowe. Pojemność pisaka wystarcza na 3 do 4 stylizacji paznokci, ale jest to też zależne od koloru, który wybieramy – niektóre odcienie lakierów (np. bardzo jasne i bardzo ciemne) wymagają dodatkowej warstwy.

Praktyczny aplikator i lakier, którego warstwy wzmacniają płytkę paznokcia, to prostszy sposób na zapuszczenie paznokci. Markerem hybrydowym możesz malować paznokcie lub nanieść go na przedłużone, żelowe. Postaw na zestaw startowy z hybrydowym markerem, a piękny manicure zrobisz w domu sobie lub koleżance albo mamie. Taki zestaw nie kosztuje dużo, a znajdziesz w nim wszystko, co niezbędne, włącznie z lampą do utrwalania lakieru światłem.

Prosty manicure hybrydowy, który zrobisz w domu sama

Te kobiety, które manicure hybrydowy robią u kosmetyczki, wiedzą, że aby pokryć płytki paznokci kolorem, należy je przedtem odtłuścić, nałożyć na nie bazę, odpowiednią liczbę warstw koloru (2 albo 3 warstwy koloru bazowego plus ewentualne zdobienia) oraz tzw. top, który utrwala i dodatkowo nabłyszcza. W markerach hybrydowych nakładasz tylko kolor, bo to produkt "3 w 1", a z aplikatora wydostaje się tylko taka ilość lakieru, jaka jest potrzebna do nałożenia jednej warstwy, dzięki czemu unikamy efektu zalania płytki i nieregularnych krawędzi koloru.

Pamiętaj o utwardzeniu

Wszystko ma swoją cenę. Aby cieszyć się pięknym wyglądem dłoni z zadbanymi, kolorowymi, dłuższymi i mocnymi paznokciami, warstwę hybrydy trzeba utwardzić lampą UV lub LED. Czas utwardzania zależy od mocy urządzenia oraz od stopnia jego zużycia, bo im starsze, tym dłużej utwardza lakier. Aby jedna warstwa lakieru zastygła, należy umieścić dłoń pod lampą na 30 do 120 sekund. Po utwardzeniu paznokcie należy przemyć specjalnym zmywaczem, aby ich powierzchnia nie była lepka. Aby wzmocnić efekt pięknego manicure, nie pomijaj pielęgnacji dłoni na koniec nakładania lakieru – bez dobrego kremu z filtrem i oliwki do skórek ani rusz!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (9)
Zobacz także