Bezpieczne, łagodne i pięknie pachnące. Kosmetyki do kąpieli dla dzieci

Kosmetyki do kąpieli dla dzieci powinny być nie tylko przyjemnie pachnące, ale też bezpiecznie dla skóry i oczu. Jakie preparaty warto stosować?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Kosmetyki dla dzieci powinny być łagodne
Kosmetyki dla dzieci powinny być łagodne (123RF)
WP

Dziecko potrzebuje specjalnej ochrony

Skóra małych dzieci (noworodków i niemowląt) znacznie różni się od skóry dorosłych. Ma przede wszystkim mniej gruczołów potowych, a naskórek jest znacznie cieńszy i słabo przylega do skóry właściwej. Z tego względu dzieci są szczególnie narażone na wszelkie podrażnienia i zaczerwienienia. Toteż kosmetyki dla nich przeznaczone powinny być na tyle łagodne, aby nie wywoływały problemów.

WP

Kosmetyki dla dzieci powinny wzmacniać barierę naskórkową i łagodzić różne podrażnienia spowodowane np. ocieraniem pieluszki czy ubrań. Tego typu preparaty winny być pozbawione substancji możliwie uczulających i podrażniających, np. parabenów, silikonów, SLS-u czy glikoli, a w ich skład mogą wchodzić delikatne substancje nieuczulające, głównie Panthenol.

Jakie kosmetyki do higieny?

Dzieciom w pierwszych miesiącach życia potrzebne są odpowiednie szampony i żele lub płyny do kąpieli. Po myciu warto zastosować oliwkę lub mleczko. Oliwka do natłuszczania bardzo przydaje się noworodkom, gdyż ich gruczoły łojowe jeszcze nie są w stanie w pełni nawilżyć skóry. Starszym maluchom, tak jak i dorosłym, wystarczy natomiast odpowiednie mleczko. Warto również zaopatrzyć się w delikatne mydło o obojętnym dla skóry odczynie, które nie podrażni. Nie zapominajmy też o mokrych chusteczkach, które bardzo przydają się podczas przewijania, oraz o pudrze, który ułatwia poślizg i wchłania wilgoć.

WP

Dzieci często traktują kąpiel jako zabawę, dlatego w ofercie dostępne są również specjalne kosmetyki, które kuszą wyjątkowym zapachem, np. słodyczy. Świetnym wyborem są tzw. glutoretki, czyli pieniące się preparaty o konsystencji galaretki, które przyjemnie pachną. W ofercie dostępne są wersje o zapachu gumy balonowej, lodów waniliowych czy waty cukrowej. Takie kosmetyki przeznaczone są jednak dla pociech powyżej 3 lat.

Mother and daughter tae care of etch other. iStock.com
Podziel się
WP
WP
WP
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
WP