Trwa ładowanie...
d1mzikb

Białoruś wprowadzi darmowe in vitro. Kościół wszczął protest

Białoruś wprowadza darmowe in vitro. Choć prezydent Aleksander Łukaszenko podpisał już dekret w tej sprawie, białoruski kościół katolicki protestuje.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Decyzja Aleksandra Łukaszenko nie spodobała się przedstawicielom białoruskiego kościoła katolickiego
Decyzja Aleksandra Łukaszenko nie spodobała się przedstawicielom białoruskiego kościoła katolickiego (Getty Images)
d1mzikb

W poniedziałek prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko podpisał rozporządzenia dotyczące in vitro. Od przyszłego roku każde białoruskie małżeństwo będzie mogą przeprowadzić jedną darmową próbę zapłodnienia metodą in vitro, za którą zapłaci państwo. Kobiety, które chcą z tego skorzystać, nie mogą być starsze, niż 40 lat.

Białoruś wprowadzi darmowe in vitro

Decyzja Aleksandra Łukaszenko nie spodobała się jednak przedstawicielom białoruskiego kościoła katolickiego. Jego zwierzchnik, arcybiskup Tadeusz Kondrusiewicz, wydał oficjalne oświadczenie, w którym zaprotestował przeciwko rozporządzeniu, uznając ten zabieg za grzeczny, sprzeczny z pismem świętym i moralną nauką kościoła. Stwierdził, że nie powinien on być sponsorowany z podatków wiernych i zachęcał wszystkich katolików oraz "ludzie dobrej woli" do "organizacji akcji modlitewnych".

"Zwracam się do wszystkich duchownych, osób konsekrowanych i świeckich wiernych o organizację akcji modlitewnych, w których przepraszajmy Boga za wszystkie grzechy przeciwko życiu i rodzinie, jakie dzisiaj mają miejsce na Białorusi, oraz o uchylenie planów sztucznego zapłodnienia" – apelował oburzony Tadeusz Kondrusiewicz.

d1mzikb

Zobacz także: Aleksandra Kisiel mówi urodzie. Jak zadbać o cerę?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1mzikb

Podziel się opinią

Share

d1mzikb

d1mzikb