ModaBiustonosz dla karmiącej - komfort jest najważniejszy

Biustonosz dla karmiącej - komfort jest najważniejszy

Biustonosz dla karmiącej - komfort jest najważniejszy
Źródło zdjęć: © iStock.com | iStock
01.02.2018 13:55, aktualizacja: 01.02.2018 15:17

Piersi w czasie ciąży i w okresie karmienia oraz po jego zakończeniu znacznie zmieniają wygląd, rozmiar i kształt. Kiedy zmienia się obwód pod biustem, możemy po prostu kupić przedłużkę na haftki. Inaczej postępujemy, jeśli dynamicznie powiększa się miseczka.

Biustonosz dla kobiety w ciąży — jaki wybrać?

Paniom w ciąży zaleca się lekkie i zabudowane biustonosze z tkaniny, które rosną razem ze wzrostem piersi. Przypominają krojem i materiałem biustonosze sportowe, z tą różnicą, że kiedy nasze piersi urosną o dwa lub trzy rozmiary, nadal będzie nam w nim wygodnie. Taki biustonosz tylko lekko podtrzymuje pierś, więc będzie lepszy dla pań o mniejszej miseczce. Dla kobiet, które już karmią, zaleca się staniki z odpinaną klapką, dzięki której łatwo wyjąć pierś i nakarmić dziecko.

Biustonosze dla kobiet w ciąży a dla karmiących

Biustonosz dla przyszłej mamy i dla kobiety karmiącej to nie to samo. Najlepsze biustonosze dla kobiet w ciąży rosną razem z piersiami, są elastyczne, ale miewają zbyt delikatną konstrukcję, aby nosić je, kiedy już karmimy. Wtedy nasze piersi są największe i potrzebują lepszego podtrzymania. Mamy i kobiety spodziewające się dziecka doskonale wiedzą, jak szybko biust zmienia się pod wpływem gwałtownego przypływu hormonów i jakie potrzeby mają piersi. W odpowiedni biustonosz warto wyposażyć się już na początku ciąży. Piersi mogą stać się bardziej tkliwe, dlatego bielizna powinna być przede wszystkim elastyczna i miękka.

Z kolei dla kobiet karmiących są przeznaczone modele z odpinaną miseczką zaczepianą na haczyk, aby móc szybko i swobodnie przystawić dziecko do piersi. W okresie ciąży i laktacji nie należy nosić biustonoszy push-up, gdyż mają niekorzystny wpływ na piersi i mogą je uciskać. Nie warto też posiłkować się zwykłym stanikiem o większym rozmiarze - lepiej zainwestować w biustonosz do karmienia.

Bardzo ważna jest jakość włókna, które zostało użyte do ich wykonania, tak aby rosnący razem z biustem stanik włożyć do szuflady na okres karmienia i spokojnie zostawić na później. Potem możemy nosić go podobnie jak sportowy biustonosz. Jeśli wybierzemy tani odpowiednik, biustonosz szybko się rozciągnie i straci swój kształt, sprężystość i wytrzymałość.

Obraz
© iStock.com | iStock

Najlepsze biustonosze dla karmiących mam

Aby zadbać o kształt i podtrzymanie piersi przyszłej mamy lub karmiącej, należy wybrać model, który obejmuje całą pierś i dobrze ją podtrzymuje. To ważne w szczególności od strony pach, gdzie często pierś się wylewa. Biustonosz dla mam powinien trzymać jej kształt. Dlatego, kiedy nie będziemy już karmić, nasze piersi łatwiej powrócą do swojego pierwotnego kształtu. Ponadto, jeśli miseczka jest już naprawdę duża, kręgosłup będzie nam wdzięczny za odpowiednio dobrany biustonosz. Zaleca się zmieniać biustonosz do karmienia co miesiąc, ale na rynku są dostępne biustonosze dla mam, które zmieniają rozmiar razem z nimi i będą służyć zarówno pod koniec ciąży, jak i podczas karmienia. Niektóre z nich, dzięki praktycznym wkładkom, przydadzą się nam także w czasie odstawiania dziecka od piersi.

Obraz
© iStock.com | iStock

Biustonosze dla kobiet w ciąży, świeżo upieczonych mam oraz dla tych kobiet, które powoli odstawiają dziecko od piersi, to ważny element garderoby. Istnieje wiele cech, które taki specjalny biustonosz powinien posiadać. Stanowczo odradza się noszenie zwykłego biustonosza w większym od standardowego rozmiarze, bo to szkodzi piersiom. Często ten element garderoby wrzuca się do jednej kategorii, czyli biustonoszy tylko do karmienia niemowląt. A tak naprawdę biustonosze dla ciężarnych i dla obecnych mam znacząco się różnią.

Stanik do karmienia piersią nie musi być wyłącznie praktyczny. Wiele kolorowych kompletów bielizny to prawdziwe dzieła sztuki. Z biustonoszami do karmienia do niedawna było nieco inaczej, bo wybór był niewielki. Obecnie jest ich na szczęście znacznie lepiej. Kiedy dowiadujemy się o ciąży, często staje przed nami wizja topornego, beżowego i zabudowanego stanika o wątpliwych walorach estetycznych. Dla pań, które cenią elegancję także w intymnej sytuacji karmienia dziecka piersią, znajdą się także stylowe staniki do karmienia.

Obraz
© iStock.com | iStock