Trwa ładowanie...

Biustonosze z fiszbinami. W odpowiednim biust będzie wyglądał świetnie

Fiszbiny to jeden z podstawowych elementów konstrukcji usztywnianych biustonoszy. Zaokrąglone druciki cieszą się wśród wielu osób złą sławą, ale ich zasługi dla utrzymania jędrności kobiecych piersi oraz ich modelowania są nieocenione.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Biustonosze z fiszbinami. W odpowiednim biust będzie wyglądał świetnie
Źródło: Shutterstock.com
d4047e6

Druciki w biustonoszu nie takie złe

Biustonosze z fiszbinami pomagają ukształtować biust i osadzić go w pożądanym miejscu. Są stosowane w biustonoszach usztywnianych i nieusztywnianych, w modelach z większym rozmiarem miseczek i w tych oznaczonych jako A i B. Jędrne i niewielkie piersi najczęściej nie wymagają silnego podtrzymania i ukształtowania jak większe, ale biustonosz z fiszbinami pomoże lekko unieść i podkreślić krągłości zarówno jednych, jak i drugich.

Komfort i stabilizacja - staniki z fiszbinami

Fiszbiny zamykają miseczkę biustonosza i zwiększają jej trwałość, aby stanik się nie deformował. Solidny biustonosz z fiszbinami może posłużyć lata, w przeciwieństwie do staników z gąbczastą miseczką, która ulega deformacji po kilku praniach. Dzięki stanikom z fiszbinami także kobiety o większych piersiach mogą wybrać delikatne i subtelne modele biustonoszy z cienkich tkanin, a biust i tak będzie miał stabilne podtrzymanie.

Jak dobrać kształt fiszbin?

Aby druciki fiszbin nam sie nie wpijały w ciało, powinny mieć kształt i rozmiar odpowiedni do naszego anatomicznego kształtu piersi. Jednym z częstych błędów kobiet, które kupują nowy biustonosz, jest wybór miseczki, która przykrywa pierś tylko z przodu, a jej zewnętrzne partie nieestetycznie wystają nad stanikiem i w okolicy pach. W takim przypadku fiszbiny wpijają się w boczne partie piersi, powodują dyskomfort, a nawet podrażnienia skóry. Odpowiedni rozmiar i kształt fiszbin powinien być dopasowany do biustu, okalać od spodu pierś, a zewnętrzny koniec musi wskazywać środek pachy. Unikajmy biustonoszy, w których fiszbina jest po zewnętrznej stronie skierowana całkiem ku górze, a nie obejmuje całej krągłości piersi.

Wybieramy biustonosz

Bardzo istotny w doborze biustonosza, także w wersji z fiszbinami, jest jego rozmiar. Obwód stanika i wielkość miseczki w wielu biustonoszach mają uśrednione proporcje, które często odbiegają od realnych potrzeb kobiet, zwłaszcza tych w dojrzałym wieku oraz tych, które karmiły piersią. Utrata jędrności, dysproporcje czy nietypowy rozmiar piersi to przy doborze odpowiedniego biustonosza prawdziwe wyzwania, ale przydatne mogą się okazać właśnie staniki z fiszbinami. Odpowiednia opaska powinna mieć długość odrobinę mniejszą w porównaniu do naszego obwodu pod biustem, a miseczka powinna obejmować dokładnie całą pierś.

Solidne podtrzymanie – postaw na biustonosz z fiszbinami

Nowoczesne biustonosze usztywniane nie zawsze są skonstruowane na fiszbinach i nie zawsze solidny stanik musi je mieć.Takie modele są jednak przydatne, kiedy chcemy podkreślić krągłość piersi lub wzmocnić efekt push-up. Biustonosze z fiszbinami sprawdzą się w tym przypadku idealnie. Dzięki mocniejszej "ramce" delikatne miseczki biustonosza są w stanie podtrzymać także większe piersi.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d4047e6

Podziel się opinią

Share
d4047e6
d4047e6