Body wrapping - na czym polega i jak go wykonać samodzielnie?
Body wrapping jest zabiegiem kosmetycznym, którego głównym celem jest eliminacja cellulitu i redukcja tkanki tłuszczowej. Pierwsze efekty tego zabiegu można zauważyć u siebie już po trzech sesjach. Co istotne, body wrapping można wykonywać zarówno w profesjonalnym salonie kosmetycznym, jak i w warunkach domowych.
27.06.2018 | aktual.: 02.08.2018 15:19
Body wrapping — czym jest?
Body wrapping, nazywany również: foliowaniem ciała, bandażowaniem ciała i szczelnym owijaniem ciała, jest zabiegiem kosmetycznym, którego głównym celem jest wyszczuplenie ciała i zredukowanie cellulitu. Tego typu zabieg można wykonać zarówno samodzielnie w warunkach domowych, jak i w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym.
Body wrapping krok po kroku
Body wrapping składa się dwóch etapów. Pierwszy z nich polega przede wszystkim na nałożeniu na ciało kosmetyków o właściwościach nawilżających, ujędrniających i modelujących. Przy czym dobrym pomysłem jest uprzednie wykonanie peelingu, czyli zabiegu złuszczającego martwy naskórek. Jeśli zdecydujemy się na samodzielne wykonanie body wrappingu, warto zakupić specjalnie przeznaczony do tego celu kosmetyk (jest on dostępny w drogeriach i kosmetycznych sklepach internetowych).
Drugi etap zabiegu body wrapping polega na owinięciu całego ciała lub wybranego fragmentu folią kosmetyczną lub specjalnym bandażem uciskającym. Dzięki temu substancje aktywne kosmetyków wchłaniają się w głębsze warstwy skóry.
Sprawdź aktualną ofertę peelingów do ciała na WP radarOkazji.
Efekty po body wrappingu
Body wrapping wykonuje się przede wszystkim w celu wyszczuplenia sylwetki i redukcji cellulitu. Jest to możliwe dzięki temu, że zabieg ten stymuluje krążenie krwi i proces międzykomórkowej wymiany materii. Oprócz tego po body wrapping skóra staje się bardziej rozświetlona, napięta i wygładzona. W celu ujrzenia efektów tego typu zabiegu należy dbać o regularność.
Boddy wrapping — przeciwwskazania
Boddy wrapping zdecydowanie nie należy do zabiegów dostępnych dla wszystkich. Istnieje szereg przeciwwskazań, które umożliwiają wykonanie tego typu zabiegu. Mowa tu w szczególności o:
- nadciśnieniu tętniczym;
- chorobach układu krwionośnego (wadach serca i arytmiach);
- zatorach;
- miażdżycy;
- niedawno przebytych zabiegach chirurgicznych.
Body wrapping — jaki kosmetyk wybrać?
Najistotniejszą kwestią w body wrappingu jest użycie odpowiedniego kosmetyku. Najlepiej użyć do tego celu preparatu o właściwościach ujędrniających, modelujących i intensywnie nawilżających. W składzie tego kosmetyku do body wrappingu należy szukać: cynamonu, kofeiny, alg morskich, papryki chilli, wyciągu z karczocha zwyczajnego i wyciągu z nostrzyka żółtego. Większość z wymienionych substancji przyśpiesza proces spalania tłuszczu, przyśpiesza krążenie, ujędrnia skórę, a także działa regenerująco na skórę.