FitnessBrelfie, które ratuje życie

Brelfie, które ratuje życie

Brelfie, które ratuje życie
Źródło zdjęć: © Facebook
22.05.2015 08:12, aktualizacja: 22.05.2015 13:56

Odważna kobieta chora na raka piersi opublikowała zdjęcie swojej piersi w internecie na kilka dni przed planowanym zabiegiem mastektomii. - Najwyższy czas, żeby ostrzec was przez rakiem - napisała Lisa Royle na swoim profilu na Facebooku. Pod zdjęciem nagiej piersi zebrała prawie 50 tysięcy lajków, a post był udostępniany ponad 60 tysięcy razy.

Odważna kobieta chora na raka piersi opublikowała zdjęcie swojej piersi w internecie na kilka dni przed planowanym zabiegiem mastektomii. - Najwyższy czas, żeby ostrzec was przez rakiem. Oto mikroskopijne zmarszczki, które znalazłam na powierzchni skóry. Mogłam je łatwo ominąć. Wy też bądźcie czujne i przyglądajcie się swoim piersiom. To może uratować wam życie - napisała Brytyjka Lisa Royle na swoim profilu na Facebooku. Pod zdjęciem nagiej piersi zebrała prawie 50 tysięcy lajków, a post był udostępniany ponad 60 tysięcy razy.

Podobnie jak 27-letnia Tawny Willoughby, która niedawno selfikiem przestrzegała przed skutkami opalania i czerniakiem, chora na raka piersi Royle postanowiła pokazać się półnago, by inne kobiety miały szansę uniknąć choroby.

Od tego czasu Lisa przeszła mastektomię i czuje się dobrze. A tysiące kobiet na całym świecie przypomniało sobie o tym, jak ważne jest regularne badanie piersi w domu.
W kalendarzu warto sobie także zapisać coroczne badanie USG lub mammografię.
Co jeszcze możesz zrobić? Już 13 czerwca z Placu Teatralnego w Warszawie rusza AVON Walk 2015 – Marsz Różowej Wstążki. Jeśli chcesz tak jak Lisa szerzyć świadomość na temat profilaktyki przeciwko rakowi piersi, weź udział w Marszu. Piersi to twoje najlepsze przyjaciółki. Zadbaj o nie!

Anna Konieczyńska/(gabi)/WP Kobieta

POLECAMY: