WP

Burberry czy vichy - jaka kratka jest teraz na topie?

Często mówimy o różnych typach charakterystycznych kratek, które wracają na salony. Która z nich to kratka gingham, a która burberry? Wiele z nich ma ściśle określone wzornictwo, kolory i proporcje. Poznajcie najsłynniejsze kratki oraz modne ubrania z ich użyciem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dobrze połączone dwa rodzaje kratek stworzą modny i ciekawy strój
Dobrze połączone dwa rodzaje kratek stworzą modny i ciekawy strój (iStock.com, Fot: iStock)
WP

Kratka burberry – najmodniejszy dodatek do płaszcza

Jednym z modniejszych dodatków ostatnich sezonów jest kolorowy szal, najlepiej w kratkę burberry. Ten charakterystyczny wzór z beżowo-brązowo-biało-czarnych linii to czysta brytyjskość. W różnych skalach i odmianach - kratkę burberry nosimy na kilka sposobów. My polecamy elegancką chustę w kratkę burberry.

WP

Kratka vichy, gingham – zawsze klasycznie

Najbardziej uniwersalne są ubrania w czarno-białą kratkę. Niezawodnie pasują do bazy odzieżowej, casualowych ubrań i klasycznych jeansów w dowolnej konfiguracji. Tu najbardziej charakterystyczne będą ubrania jak z obrusa, czyli we wzór kratki nazywanej zamiennie vichy albo gingham. Charakteryzują je dwa kolory: połączenie bieli i drugiej barwy.

Ta kratka, zwana też kratką stołówkową, to pasy koloru przenikające się w dwóch odcieniach na białym tle. W ten sposób np. do jeansów nosimy kratkę, gdzie mamy biel, błękit i niebieski, albo biel, róż i kolor czerwony. Najbardziej klasyczna jest tu kratka czarno-biała – jest też najchętniej wybierana i najbardziej uniwersalna.

WP

Pepitka na co dzień

Poza vichy i kratką gingham, ponadczasowa jest też pepitka, idealna do kuferka. My w szczególności polecamy ciepły żakiet, świetny na jesień:

Naszą uwagę zwróciła także bluzka w pepitkę z odkrytymi ramionami.

WP

Kolorowe wzory: madras i szkocka kratka

Poza klasycznymi odmianami ubrań w kratkę dwukolorową są też kratki wielokolorowe. W szczególności wyróżniamy tu bajecznie kolorową kratkę madras i klasyczną szkocką kratkę. Najlepiej wypadają w dodatkach, czyli na przykład jako modne chusty do kurtki i do płaszcza. Ciepłe, kolorowe i ponadczasowo modne – za to je lubimy.

WP

Elegancka sukienka w kratkę – nasz wybór

Istnieje oczywiście wiele wariantów i odmian kratki. Bywa, że urzeka nas konkretne ubranie. Tak też było w przypadku kraciastej sukienki, którą przedstawiamy poniżej. Świetna do modnych rajstop i półbutów z lakierowanej skóry. Taka sukienka to dobry wybór do pracy. Chętnie wybieramy gładkie sukienki i ubrania, natomiast tego rodzaju kratka to dobry pomysł, żeby przełamać obawy przed dużymi wzorami. Są bardziej uniwersalne od np. błyszczących ubrań. Kratka zawsze wraca!

WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP