Trwa ładowanie...

Buty z warszawskiej Pragi podbijają świat. Niezwykły projekt studentki ASP

Jak przebiegła ich współpraca?

Share
d3ueo6y

Mokasyny wyścigowe w rozmiarze 46 - to te buty, a właściwie ich projekt połączył studentkę warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, szewców ze starej praskiej spółdzielni rzemieślniczej, Muzeum Warszawskiej Pragi oraz duńskiego reżysera.

Ewelina Czaplicka-Ruducha projektowała kolekcję butów na zaliczenie studiów. Postanowiła, że będą wykonane ręcznie przez doświadczonych szewców. Skontaktowała się ze Spółdzielnią Specjalistycznej Pracy "Stopa", istniejącą od 1951 roku. Niegdyś punkty sprzedaży znajdowały się w samym centrum Warszawy, na ulicy Brackiej czy Nowym Świecie. Obecnie specjalizuje się głównie w szyciu butów ortopedycznych.

Duński reżyser Jacob Dammas udokumentował efekty współpracy studentki ASP ze spółdzielnią. Powstał film "Stopa”, który obecnie można oglądać w Muzeum Warszawskiej Pragi.

d3ueo6y

- Te buty to nie jest sztuka dla sztuki. Już kilka par znalazło swoich nabywców. Były noszone nawet przez modelki programu „Top model” - mówi Katarzyna Chudyńska-Szuchnik, inicjatorka projektu, Muzeum Warszawskiej Pragi.

d3ueo6y

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ueo6y
d3ueo6y