Blisko ludziByła wulkanologiem, teraz startuje w wyborach do Kongresu. Ta kobieta chce walczyć z Trumpem

Była wulkanologiem, teraz startuje w wyborach do Kongresu. Ta kobieta chce walczyć z Trumpem

Była wulkanologiem, teraz startuje w wyborach do Kongresu. Ta kobieta chce walczyć z Trumpem
Źródło zdjęć: © Facebook.com
Paulina Brzozowska

12.06.2017 14:46, aktual.: 13.06.2017 12:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

- Skoro mogę nauczyć ludzi, jaka jest różnica między pogodą a klimatem, mogę zmienić także coś więcej - mówi w rozmowie z portalem Iflscience.com Jess Phoenix, nowa kandydatka do amerykańskiego Kongresu, która dotychczas była… wulkanologiem.

W rządach Donalda Trumpa niestety nie ma zbyt wiele miejsca na rozwój nauki. Dlatego właśnie przedstawicielka grona naukowców postanowiła z tym walczyć i wystartowała w wyborach do amerykańskiego Kongresu, które odbędą się w 2018 roku.

Jess Phoenix jest wulkanologiem, a w wyborach wystartuje w swoim rodzinnym stanie Kalifornia. Jej głównym celem jest szerzenie wiedzy, niezależnie od rządów głowy państwa. - Po wyborach prezydenckich byłam w szoku. Tak samo jak niemal połowa naszego społeczeństwa - mówi Jess.

- W moje 35. urodziny doznałam jednak olśnienia. Stwierdziłam, że przecież świetnie się sprawdzę jako kongresmenka. Mam doświadczenie w pracy ze społeczeństwem, a jako naukowiec wiem, jak działają schematy, które nami kierują. Dzięki temu mogę pomóc politykom od bardziej logicznej strony - dodaje kandydatka.

Phoenix zamierza skupić się na walce o zdrowe i czyste środowisko naturalne oraz na ochronie parków narodowych. - Może mi się nie uda, ale nikt nie powie mi, że nie próbowałam - podsumowuje.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (4)
Zobacz także