Całkiem nowe spojrzenie. Oczy bez worków, cieni i zmarszczek
Sucha skóra, cienie, opuchlizna czy zaczerwienienia - okolice oczu są niezwykle delikatne. Odpowiednia pielęgnacja może nie tylko rozwiązać wymienione problemy, ale i sprawić, że twoje spojrzenie będzie świeże, jak po wielogodzinnym, głębokim śnie. Tylko jeden kosmetyk jest w stanie wpłynąć na skórę pod oczami...
Najważniejszy kosmetyk w kosmetyczce
Pielęgnacja skóry jest ważniejsza, niż możemy sobie wyobrażać. Każda z nas przykłada się do niej, żeby zapobiec tworzeniu się zmarszczek, przesuszaniu się skóry i rogowaceniu naskórka. Nieodpowiednio nawilżona i odżywiona skóra starzeje się dużo szybciej, więc stosowanie kosmetyków o intensywnym działaniu może ten proces zdecydowanie opóźnić. Zazwyczaj skupiamy się na całej twarzy, używając jednego kremu. Niestety, co może być niekiedy nieco problematyczne, różne części twarzy wymagają innej pielęgnacji.
Skóra w tzw. strefie "T", często bardziej się błyszczy i wydziela więcej sebum, przez co łatwiej tam o powstanie trądziku. Skóra na policzkach jest delikatniejsza, więc ma słabsze naczynka, które mogą pękać. Najdelikatniejszymi miejscami na naszej twarzy jest jednak skóra pod oczami. To właśnie jej należy się najwięcej uwagi. Jest bardzo cienka i porusza się z każdym ruchem gałek ocznych. Kiedy się uśmiechamy czy złościmy, naskórek napina się w dany sposób. Jeśli jest osłabiony i wysuszony, szybciej zaczyna utrwalać naszą mimikę, która na stałe pozostaje na naszej twarzy w postaci zmarszczek. Aby temu zapobiec, powinnaś regularnie używać kremu pod oczy, który ukoi skórę, bez względu na jej stan. Dzięki naszemu poradnikowi zrobisz to dokładniej i lepiej, przez co jego składniki dużo łatwiej dotrą do nawet najgłębszych części skóry.
Jak nakładać krem pod oczy
Nakładanie kremu może wydawać się proste i oczywiste, jednak niestety tak nie jest. Na początku w kilku krokach powinnaś oczyścić dokładnie skórę, zmywając makijaż. Użyj do tego delikatnego żelu do mycia twarzy, a następnie mleczka, które usunie resztki zanieczyszczeń i makijażu. Wytrzyj skórę, najlepiej świeżym lub jednorazowym ręcznikiem. Następnie użyj toniku lub hydrolatu, który przywróci jej prawidłowe pH. Jeśli używasz serum, to jest moment, w którym powinnaś je zastosować. Po wsmarowaniu go w skórę odczekaj chwilę i dopiero przejdź do kremu pod oczy.
Krem pod oczy zazwyczaj jest lekki i łatwo rozprowadza się na skórze. Choćbyś zainwestowała w najdroższy jego rodzaj, złe nakładanie może osłabić jego działanie. Dlatego to ważne, by nauczyć się odpowiednich ruchów, które z czasem staną się nawykiem. Po pierwsze zlokalizuj miejsce, na które powinnaś nałożyć kosmetyk. Nie jest to ani górna, ani dolna powieka. Najważniejsza jest skóra około 1,5 - 2 cm pod dolną powieką i ta pod brwiami. Krem powinnaś nałożyć także na szczyty kości policzkowych i przy skroniach.
A teraz zasada, której powinnyśmy uczyć się już od dziecka - nigdy nie rozmasowujemy kremu pod oczami, tylko delikatnie go wklepujemy. Rozciąganie skóry również przyśpiesza powstawanie zmarszczek, więc kiedy tylko możesz, unikaj go. Krem nakładaj za pomocą palców serdecznych, ponieważ mają najmniejszy nacisk. Wklepuj go pod oczami w kierunku nosa, a nad górną powieką do zewnątrz. W ten sposób pobudzisz naturalną cyrkulację, wzmacniającą działanie kremu.