ModaCasio – marka, którą znasz – wiesz dlaczego?

Casio – marka, którą znasz – wiesz dlaczego?

Casio – marka, którą znasz – wiesz dlaczego?
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

15.07.2019 15:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Casio to znany brand. Na pewno też dobrze znasz tę nazwę. A wiesz dlaczego? Dlatego że marka ma na swoim koncie sławy, które podbiły świat i nawet nie interesując się zegarmistrzostwem i technologią ludzie znają zegarek G-Shock, który jest żywą legendą.

Casio wprowadzając na rynek zegarek G-Shock stało się marką rozpoznawalną. Otóż eksperyment słynny ze zrzucaniem zegarka wysokiego bloku dał oddźwięk w społeczeństwie. Wspaniale, starannie wykonany produkt, z najlepszymi podzespołami i wielką liczbą rozmaitych funkcji nie jest i nie był dodatkowo nigdy zarezerwowany tylko dla bogatych. Tym wszystkim marka zyskała lojalnych klientów i fanów na całym świecie od tamtego momentu – aż po dziś dzień.

Wspomnienia i ranga popularności
Wielu z nas zegarek G-Shock kojarzy z pierwszym zegarkiem, jaki otrzymał w dzieciństwie. Mógł to być równie dobrze inny zegarek, ale duże prawdopodobieństwo istnieje, że był to właśnie Casio. Marka jest bardzo popularna od tamtych lat, mimo że od tamtej pory zmieniło się wiele.

Rozwój technologii sprawił, że i zegarki są inne. Ludzie potrzebują nowoczesnych digitalowych gadżetów, zatem Casio im to dostarcza. Zegarki rozwinięte jak nasze czasy – pełne nowoczesnych funkcji z zachowaniem eleganckiego designu. Ceny zegarków Casio różnią się od siebie, w zależności od funkcji, które zegarek posiada, tym ma wyższą cenę. Jednak nadal zegarki są w zasięgu klasy średniej, nie tylko wyższej. A są to niezwykle porządne zegarki, z podzespołami najwyższej jakości.

Gwiazdy wśród gwiazd – czyli najbardziej znane modele

Casio ma w swojej ofercie dużo „gwiazd”. Są to modele znane i kupowane chętnie od lat. Oczywiście najpopularniejszy jest Casio G-Shock, oraz jego odpowiednik dla pań, czyli znany Baby G. Biznesmeni, ceniący oficjalny styl lubią Casio Sheen, którego zdobi bransoleta. Dla fanów stylu smart casual idealny jest znany również Casio Edifice. Oczywiście młodzi ludzie szaleją na punkcie Casio Retro, czyli wszystko, co podbija stylizacje vintage.

Co ciekawe, każdy zegarek jest wodoszczelny minimalnie na poziomie 10 atm. Oznacza to, że zegarka nie trzeba ściągać pod prysznic, czy do mycia rąk, zmywania, a nawet na basenie, gdyż nic im się nie stanie.

Szacunek dla Casio – skąd się bierze?

Marka Casio szczyci się tym, że jest szanowana wśród konsumentów. A ci są jej wierni od lat. To nie jest dziwne, gdy przyjrzeć się decyzjom biznesowym marki. Od lat nie pozwalają sobie na tańsze odpowiedniki, kosztem zysku. Są wierni najwyższej jakości produktów, chcą być godni zaufania i dostępni dla ludzi – nie tylko tych bogatych. Na jakość stać ma prawo także innych. To ważne, że zwykły człowiek może pozwolić sobie na coś, na co pracują najlepsi specjaliści. Takie podejście brandu wzbudza zaufanie.

Źródło artykułu:Materiał Partnera
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także