Trwa ładowanie...

Chce urodzić własnego wnuka. Z zamrożonych jajeczek córki

59-letnia kobieta z Wielkiej Brytanii, która stara się o urodzenie dziecka swojej zmarłej córki, planuje przeprowadzić innowacyjny zabieg w Stanach Zjednoczonych. Sąd w Wielkiej Brytanii zabrania tego typu czynności. Na Wyspach kazirodztwo jest zakazane, a większość lekarzy ewentualne zapłodnienie 59-latki traktuje właśnie w ten sposób.

Share
Chce urodzić własnego wnuka. Z zamrożonych jajeczek córkiŹródło: 123RF
d2q8u0c

59-letnia kobieta z Wielkiej Brytanii, która stara się o urodzenie dziecka swojej zmarłej córki, planuje przeprowadzić innowacyjny zabieg w Stanach Zjednoczonych. Sąd w Wielkiej Brytanii zabrania tego typu czynności. Na Wyspach kazirodztwo jest zakazane, a większość lekarzy rozpatruje ten przypadek właśnie w ten sposób.

Brytyjka rozpoczęła batalię sądową, w której chce uzyskać prawo do urodzenia swojego wnuka. Kilka lat temu, w wyniku bardzo szybko postępującej choroby, zmarła jej 20-letnia córka. Ostatnim życzeniem młodej kobiety było urodzenie dziecka. W tym celu zamroziła swoje jajeczka, które teraz chce wykorzystać matka zmarłej.
Zmarła 20-latka pozostawiła w klinice zamrożone jajeczka, ale obowiązkowe oświadczenie, które złożyła nie jest jednoznaczne. – 20-latka oddając do naszej kliniki zamrożone jajeczka, automatycznie przekazała nam prawa do dysponowania nimi – tłumaczy przedstawiciel kliniki.
Nie wiadomo więc, czy matka dostanie jajeczka zmarłej córki.

Dodatkowym problemem jest to, że zazwyczaj kobiety po 50. roku życia nie uzyskują pozwolenia na zapłodnienie pozaustrojowe – ze względu na stan zdrowia.
Koszt zabiegu in vitro wyniesie ok. 60 tys. dolarów. – Chciałabym zrobić to dla niej. Dla mojej zmarłej córki – deklaruje 59-letnia kobieta.

d2q8u0c

– Z teoretycznego punktu widzenia jest to możliwe. Nie wiadomo jednak jak odbije się to na zdrowiu dziecka – tłumaczył dr Mohammed Taranissi, ekspert z dziedziny genetyki. - Nigdy nie słyszałem o takim dziwnym przypadku.

Władze Wielkiej Brytanii odmawiają przeprowadzenia tego zabiegu. Dlatego 59-latka złożyła wszystkie wymagane dokumenty i procedura prawdopodobnie będzie przeprowadzona w Stanach Zjednoczonych.

Na podstawie www.independent.co.uk/(gabi)/WP Kobieta

ZOBACZ TAKŻE

d2q8u0c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2q8u0c
d2q8u0c