Trwa ładowanie...
molestowanie seksualne

Chciała 37 mln dolarów odszkodowania za molestowanie!

Pracowniczka działu reklamy sieci luksusowych sklepów, Kristy Fraser-Kirk, wystąpiła do sądu z żądaniem odszkodowania w wysokości 37 mln dolarów australijskich (36,6 mln USD) za molestowanie seksualne. Było to najwyższe żądanie za tego rodzaju naruszenie prawa w historii Australii.

Share
Chciała 37 mln dolarów odszkodowania za molestowanie!
Źródło: Jupiterimages
d4mu5lt

Pracowniczka działu reklamy sieci luksusowych sklepów David Jones Ltd., Kristy Fraser-Kirk, wystąpiła do sądu z żądaniem odszkodowania w wysokości 37 mln dolarów australijskich (36,6 mln USD) za molestowanie seksualne.
Fraser-Kirk twierdziła, że padła ofiarą molestowania seksualnego w miejscu pracy ze strony byłego dyrektora administracyjnego tej firmy Marka McInnesa.

McInnes podał się w czerwcu br. do dymisji przyznając, że posunął się do "niewłaściwego postępowania" wobec jednej z pracowniczek.

d4mu5lt

Żądanie odszkodowania, z jakim wystąpiła Fraser-Kirk, było najwyższe za tego rodzaju naruszenie prawa w historii Australii.

Sprawa zakończyła się jednak ugodą stron. Fraser-Kirk zgodziła się na zadośćuczynienie w wysokości niewielkiej części początkowej kwoty, czyli 850 tys. dolarów australijskich (842 tys. USD).

Eleganckie magazyny David Jones Ltd. są w Australii odpowiednikami nowojorskiego Bloomingdale's lub londyńskiego Harrodsa. Oferują krótkie serie modnej odzieży, drogą elektronikę oraz wysokiej jakości produkty spożywcze.

d4mu5lt

Podziel się opinią

Share
d4mu5lt
d4mu5lt