UrodaChciała mieć rzęsy jak firanki. Straciła nad tym kontrolę

Chciała mieć rzęsy jak firanki. Straciła nad tym kontrolę

Tiktokerka przesadziła z rzęsami
Tiktokerka przesadziła z rzęsami
Źródło zdjęć: © Instagram

25.10.2022 16:28, aktual.: 26.10.2022 11:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Trend na rzęsy XXL przybiera na sile? Być może obrał sobie za cel, aby wyjść na pierwszy plan i całkowicie zasłonić oczy. Jeśli wszystko pójdzie po jego myśli, nam pozostanie tylko zastanawiać się, jaki kolor tęczówki może mieć ta dziewczyna ze sztucznymi rzęsami.

A teraz wróćmy na ziemię. Nie ma nic złego w laminacji rzęs, ale gdy w sieci pojawia się filmik z doczepionymi i karbowanymi rzęsami - gabinety kosmetyczne mamy ochotę omijać szerokim łukiem. Naturalność okazuje się być w dzisiejszych czasach na wagę złota. I mimo że "zabieg" powstał prawdopodobnie na potrzeby zdobycia większego grona obserwatorów - to zastanawiamy się, gdzie leży granica dobrego smaku?

Rzęsy oversize? To mało powiedziane

Pierwsze spojrzenie i szok – dziewczyna skierowana twarzą w obiektyw trzepocze rzęsami. Ale nie byle jakimi, bo sięgającymi około 20 centymetrów. Co więcej, pasma tańczących i wydostających się z oczu włosów przybrały postać spirali. Z taką charakteryzacją pomysłodawczyni mogłaby śmiało wystąpić w castingu do "Scary movie 7", ubiegając się o pierwszoplanową rolę.

Nie trzeba długo czekać, aby "modelka" sięgnęła po nożyczki i skróciła rzęsy do pięciu centymetrów. Odczułaś ulgę? Niepotrzebnie. Tym razem już wyprostowane i sterczące jak druty, pomalowała tuszem do rzęs, jakby nie były wystarczająco... wyraziste.

I w tym momencie kończy się seans, a spada lawina komentarzy. Niepochlebnych, zdziwionych, poirytowanych. Aż chciałoby się sięgnąć po waciki, płyn do demakijażu i pociągnąć za rzęsy, aby dziewczyna wreszcie mogła przejrzeć na oczy - dosłownie i w przenośni.

Oczy na drugim planie

Ten mocno przerysowany, wręcz groteskowy pomysł, zwrócił uwagę na pewną kwestię. W ostatnich latach makijaż przestał dotyczyć podkreślania urody, a skupił się kamuflowaniu tego, co w twarzy najpiękniejsze - oczu. "Firanki" zawieszone nad oczami wcale nie uwydatniają spojrzenia, jak wiele osób myśli. One jedynie skupiają na sobie uwagę, ale niekoniecznie w pozytywnym znaczeniu.

I co z tego, że makijażyści stawiają na naturalne odcienie, podkreślają różem policzki i subtelnie uwydatniają tuszem oczy modelek. Młode dziewczyny podpatrujące siostry Kardashian nagrywają kolejne filmiki z nowym trikiem konturowania twarzy i zupełnie zmieniają swoje naturalne rysy, żeby upodobnić się do kogoś, kim nie są.

Wszechmocne
Wszechmocne© PAP

Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (11)
Zobacz także