Trwa ładowanie...

"Ciążowe" przyjaźnie są nietrwałe

Spotkania w szkole rodzenia albo na porodówce, wspólne spacery z wózkiem i rozmowy w piaskownicy - w ciąży i z małym dzieckiem przy boku bardzo łatwo jest nawiązać nowe znajomości. Wspólnota doświadczeń łączy.

"Ciążowe" przyjaźnie są nietrwałeŹródło: Jupiterimages
d3a6b75
d3a6b75

Spotkania w szkole rodzenia albo na porodówce, wspólne spacery z wózkiem i rozmowy w piaskownicy - w ciąży i z małym dzieckiem przy boku bardzo łatwo jest nawiązać nowe znajomości. Wspólnota doświadczeń łączy. Zawarte w ten sposób przyjaźnie są jednak bardzo nietrwałe - pokazują wyniki badań.

Jak pisze Daily Mail, brytyjski portal dla mam TheBabyWebsite przeprowadził wśród kobiet ankietę na temat "ciążowych" przyjaźni. Wynika z niej,że, czy to w parku czy w szpitalu, poznajemy średnio 11 kobiet w podobnej sytuacji życiowej. Bardzo szybko jednak poznane w ten sposób koleżanki... nudzą nam się i nie mamy ochoty kontynuować znajomości z nimi. Dlaczego?

I choć 91 proc. kobiet deklaruje, że stara się być dla swoich koleżanek miła, aż 30 proc. pań przyznaje, że nie ma z nowymi koleżankami żadnych wspólnych zainteresowań - łączy je tylko temat dzieci. Drażniąca okazuje się być również potrzeba współzawodnictwa, przechwalania się osiągnięciami dzieci oraz "wymądrzanie" się na temat ich wychowania. Prawie połowa mam deklaruje, że utrzymuje znajomość tylko ze względu na dzieci.

Kathryn Crawford z TheBabyWebsite mówi w rozmowie z Daily Mail: - Często mamy, które poznajemy przez nasze dzieci, nie są typem osób, z którymi byśmy się normalnie zaprzyjaźniły. Ale to, co mamy z nimi wspólnego, to nasze dzieci.

d3a6b75
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3a6b75