Trwa ładowanie...
Informacja prasowa: Teresiński Ośrodek Kultury

Ciekawa, przerażająca, interesująca i wciągająca. Czy taka powinna być idealna książka na świąteczny prezent? Z pewnością taka jest druga książka Michała Odolczyka pt: "Solanka".

Powieść osadzona w latach 60-tych środkowego Mazowsza, gdzie złe rzeczy dzieją się wzdłuż nieistniejącej już dziś cukrowniczej kolejki. Skrzętnie odwzorowana mazowiecka wieś oraz jedna z linii wszechobecnych kiedyś kolejek wąskotorowych stanowią tło dla kumulacji strachów i uprzedzeń okolicznych mieszkańców. "Solanka" to powieść doskonale obrazująca jak siła uprzedzeń względem czegoś nieznanego może prowadzić ludzi do eskalacji przemocy i pchać do czynów, o które sami by siebie nigdy nie podejrzewali.

 Źródło: Adobe Stock
d2wq1v0
d2wq1v0

Gorący czerwiec 1965 roku, obrzeża małej wsi 40km na zachód od Warszawy, leżącej przy linii Kolei Warszawsko-Kaliskiej, która została połączona z cukrownią Guzów za pomocą małej kolejki towarowej stanowiącej doskonale odwzorowane tło dla akcji powieści.

Wśród pól pojawia się nieznajomy, który swoją obecnością zaburza spokojny żywot okolicznych mieszkańców. Włóczy się wzdłuż torów, ukrywa w zaroślach przed powolnie podążającymi pociągami wypełnionymi burakami cukrowymi, ucieka przed ludźmi, którzy zrobią wszystko żeby tę nieznaną postać dopaść i pozbyć się wszelkich lęków.

Michał Odolczyk, "Solanka" Materiały prasowe
Michał Odolczyk, "Solanka"Źródło: Materiały prasowe

Poczuj klimat małej parowej kolei, napij się bimbru w wiejskiej zagrodzie, weź udział w świniobiciu, zakochaj się i znajdź gdzie chowa się Twój lęk. Całość okraszona jest doskonałymi opisami przyrody. Wschód czy zachód słońca można niemalże poczuć na sobie podążając przez tę nietuzinkową historię.

d2wq1v0

O autorze:

Michał Odolczyk Materiały prasowe
Michał OdolczykŹródło: Materiały prasowe

"Solanka" to druga książka Michała Odolczyka. Jego debiut "14:25 do Irkucka. Moja Syberia" został świetnie przyjęty przez czytelników. Nie ucieka od kolejowych wątków, sprytnie wplata je w fabułę. W swoich utworach analizuje różnice społeczne i szuka ludzkich historii podszytych ważnymi tematami współczesnego europejskiego świata.

Michał Odolczyk, “14:25 do Irkucka. Moja Syberia” Materiały prasowe
Michał Odolczyk, “14:25 do Irkucka. Moja Syberia”Źródło: Materiały prasowe

Obie książki autora kupicie na popularnym serwisie aukcyjnym. Więcej informacji o możliwości zakupu oraz o samym autorze znajdziecie na jego profilu Michał Odolczyk Official

Informacja prasowa: Teresiński Ośrodek Kultury
d2wq1v0
d2wq1v0