Trwa ładowanie...
d6wf0lk

Ciekawe wzory na paznokcie krok po kroku

Ciekawe wzory na paznokciach pozwalają zamienić klasyczny manicure w małe dzieło sztuki. Aby samodzielnie stworzyć malunki łamiące schematy i przyciągające wzrok, wystarczy kilka kolorów lakieru, odrobina cierpliwości i garść pomysłów. Znaleźliśmy nietuzinkowe inspiracje i wyjaśniamy, jak wykorzystać je w kilku prostych krokach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ciekawe wzory na paznokcie tworzy się zazwyczaj z kontrastujących kolorów lakieru
Ciekawe wzory na paznokcie tworzy się zazwyczaj z kontrastujących kolorów lakieru (Pixabay.com)
d6wf0lk

Jakie wzory na paznokcie są najmodniejsze?

W zdobieniu paznokci triumfy święcą wzory, których wykonanie nie wymaga poświęcania dużej ilości czasu. Kolorowe kompozycje wpisują się w ideę artystycznego nieładu. Można je stworzyć z motywów geometrycznych: kropek, cieniutkich kresek i grubych pasków oraz rozmaitych esów-floresów oprószonych odrobiną brokatu. Największym hitem są abstrakcyjne wzory na paznokcie, np. inspirowane morskimi falami. Pojawiają się także napisy, które można zrobić dzięki cienkim pędzelkom, szablonom lub naklejkom.

Szukasz idealnych lakierów do paznokci? Na WP radarOkazji znajdziesz każdy kolor.

d6wf0lk

Jak zrobić kolorowe wzory na paznokcie? Krok po kroku

Manicure na wiosnę i lato powinien być kolorowy – na dalszy plan schodzą już pastele, które cieszyły się popularnością przez wiele wcześniejszych sezonów. Na topie są odważne połączenia kontrastujących barw, które sprawiają, że paznokcie zaczynają nadawać ton całej stylizacji. Nie ma przeszkód, by eksperymentować z czernią i transparentnymi lakierami oraz kolorami należącymi do zimnej palety, np. błękitami i fioletami. Aby zrobić ciekawe wzory na paznokcie, można:
1. Na przezroczysty podkład nałożyć biały lakier (najlepiej w dwóch warstwach).
2. Przygotować lakiery w kilku odcieniach niebieskiego i – dla przełamania – dwie lub trzy czerwienie.
3. Nakładać lakiery za pomocą sondy do zdobień (z okrągłą główką) lub wykałaczki tak, by tworzyły jednokolorowe łańcuszki z kropek przechodzące przez cały paznokieć – jeden kolor nad drugim.
4. Po wyschnięciu emalii całość pokryć top coatem.

Ciekawe wzory na paznokcie powstają dzięki wykorzystaniu kilku różnych lakierów Youtube.com
Ciekawe wzory na paznokcie powstają dzięki wykorzystaniu kilku różnych lakierów

Jak zrobić manicure moro? Krok po kroku

Innym sposobem na wiosenny manicure jest wykorzystanie zieleni – niekoniecznie do wszechobecnych motywów roślinnych. Wśród ciekawych wzorów na paznokcie na uwagę zasługuje powracające do łask moro, które pasuje nie tylko zwolenniczkom militarnego stylu. By je uzyskać, można:
1. Nałożyć na paznokcie podwójną warstwę jasnozielonego lakieru.
2. Cienkim pędzelkiem pokryć zaschniętą warstwę bazową plamkami w kolorach ciemnozielonym i brunatnym (warto też dodać odrobinę bieli).
3. Zabezpieczyć wzory przezroczystym top coatem.

Do ciekawych wzorów na paznokcie z użyciem zielonych lakierów należy moro Youtube.com
Do ciekawych wzorów na paznokcie z użyciem zielonych lakierów należy moro

Jak robić geometryczny french? Krok po kroku

Wiele metamorfoz przechodzi ostatnio francuski manicure, bez którego nie mogłoby się obyć wiele kobiet preferujących elegancję w stylizacji paznokci. Po księżycowym, czyli odwróconym frenchu, przyszła kolej na geometryczny, tworzący niebanalną, lekką, wielokolorową kompozycję. Aby wykonać taki manicure, należy:
1. Nadać paznokciom prostokątny kształt przez opiłowanie końcówek.
2. Odtłuścić płytkę, pokryć ją bazą i kolorem (może być nieco bardziej intensywny niż łososiowy beż, który wykorzystuje się w klasycznym frenchu).
3. Jednym pociągnięciem pędzla zamoczonego w białym lakierze stworzyć na końcówkach paznokci pasy, które biegną po skosie.
4. Po wyschnięciu białego lakieru tuż pod nim ciemnym kolorem namalować dwie linie przecinające się pod kątem prostym, a następnie – niżej – dwie podobne, lecz w kolorze białym.
5. Gotowy french zabezpieczyć top coatem.

Wśród ciekawych wzorów na paznokcie można znaleźć wiele wariantów manicure'u francuskiego Youtube.com
Wśród ciekawych wzorów na paznokcie można znaleźć wiele wariantów manicure'u francuskiego
d6wf0lk

Podziel się opinią

Share

d6wf0lk

d6wf0lk