UrodaCień do powiek bez tajemnic. Jaki typ wybrać?

Cień do powiek bez tajemnic. Jaki typ wybrać?

Cień do powiek bez tajemnic. Jaki typ wybrać?
Źródło zdjęć: © pexels.com
Sylwia Ścibak

04.04.2018 12:14, aktual.: 04.04.2018 12:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na rynku kosmetycznym, prócz tradycyjnych cieni do powiek w kamieniu, znajdziemy też cienie w kredce, w kremie lub w formie sypkiej. Jakie są wady i zalety poszczególnych rodzajów?

Cienie do powiek w kamieniu

Cienie w kamieniu, zwane też prasowanymi, to najbardziej klasyczna forma. Takie cienie nakłada się dość łatwo za pomocą aplikatora, pędzelka lub palców. Ich największą zaletą jest szeroka dostępność, łatwość mieszania kolorów i stosunkowo niska cena. Dzięki nim możemy wykonywać makijaż o różnym stopniu nasycenia w różnych tonacjach kolorystycznych.

Jakie są wady prasowanych cieni do powiek? Łatwo się obsypują, kruszą i mogą osadzać się w załamaniach powieki, jeśli nie spryskamy ich fixerem do makijażu albo nie pokryjemy uprzednio powiek odpowiednią bazą utrwalającą. Na cienie w kamieniu powinny uważać przede wszystkim osoby noszące szkła kontaktowe, gdyż pyłek może dostać się do oczu i powodować podrażnienia.

Obraz
© 123RF.COM

Sypkie cienie do powiek

Sypkie cienie do powiek mają podobną formę do cieni prasowanych, ale są znacznie lepiej napigmentowane, więc dzięki nim można wykonać bardzo nasycony, mocny makijaż, dobrze kryjący powieki. Wadą tego typu kosmetyku jednak jest to, że obsypuje się jeszcze bardziej, więc jego aplikacja może być dość kłopotliwa.

Cienie do powiek w kredce

Cienie do powiek w kredce różnią się od wyżej wymienionych przede wszystkim konsystencją. Są bardziej natłuszczone, aksamitne, więc ich aplikacja jest łatwiejsza, a co za tym idzie doskonale nadają się dla osób noszących szkła kontaktowe. Cienie w kredce są też mocno nasycone, więc wykorzystuje się je do wykonywania mocniejszego make-upu, i dość trwałe, chociaż mają tendencję do rolowania się w załamaniach powieki lub "znikania" z niej.

Cienie do powiek w kremie

Cienie do powiek w kremie przypominają konsystencją cienie w kredce, gdyż są równie aksamitne i lekko tłustawe. Najczęściej sprzedawane są w malutkich słoiczkach i ich aplikacja jest dość łatwa, chociaż może sprawiać kłopoty zwłaszcza w trudno dostępnych obszarach powieki. Ten typ kosmetyku świetnie się rozsmarowuje, a ponadto jest wydajny.

Obraz
© unsplash.com | Johannes W
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także