Trwa ładowanie...

Co oznacza pierścionek na małym palcu? Ważny znak

Pierścionek na palcu serdecznym to jednoznaczny symbol zaręczyn, a obrączka - małżeństwa. Coraz więcej kobiet decyduje się także nosić pierścionek na najmniejszym palcu. Okazuje się, że to także ma pewne ważne znaczenie.

Niektóre kobiety noszą pierścionki na małym palcuNiektóre kobiety noszą pierścionki na małym palcuŹródło: Instagram, fot: selflovepinkyring
d1cmazr
d1cmazr

Pierścionki to elementy biżuterii, które często niosą ze sobą ważną symbolikę. Obecnie najbardziej znane i powszechne są oczywiście pierścionki zaręczynowe czy ślubne obrączki - nosimy je na palcach serdecznych prawej lub lewej ręki i oznaczają kolejne etapy związku. W różnych kulturach i tradycjach przez lata pierścionki na konkretnych palcach miały jednak określone znaczenie, które z czasem zanikało.

Pierścionek na małym palcu - co oznacza?

Coraz większą popularnością wśród kobiet cieszy się noszenie pierścionka na najmniejszym palcu u dłoni. Okazuje się, że może mieć to głębszą symbolikę niż pozornie się wydaje.

Noszenie pierścionka na małym palcu lewej ręki dawniej było przez długi czas kojarzone ze środowiskiem przestępczości zorganizowanej. Taką ozdobę zakładali przede wszystkim członkowie gangów. Poza tym Europejczycy w XIX wieku nosili na tym palcu sygnety z herbem, czyli rodową biżuterię. Po ślubie dokładali do niej obrączkę.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

#dziejesiewsporcie: oświadczyny na mistrzostwach Polski. Powiedziała "tak"!

Co oznaczał pierścionek na małym palcu prawej ręki? Był to symbol zawodu wykonywanego przez osobę, która go nosiła. Zakładali go także absolwenci studiów - przede wszystkim w dziedzinach inżynierii i ekologii.

d1cmazr

Co symbolizuje pierścionek na małym palcu?

Pierścionek na małym palcu obecnie nie ma aż tak dużej symboliki. Możemy się spotkać z interpretacjami dotyczącymi otwartości seksualnej - chociaż oczywiście nie należy tego traktować jako "przepustki do łóżka".

Nowe znaczenie pierścionka na najmniejszym palcu wymyśliła Melody Godfred, która prowadzi własną firmę i stworzyła pierścionek Self Love Pinky Ring. Kobieta, która prywatnie jest mamą bliźniaków, zwróciła uwagę na to, że przez zaangażowanie w macierzyństwo oraz w karierę zawodową, całkiem zapomniała o sobie i własnych potrzebach. Pierścionek ma symbolizować miłość do samej siebie.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1cmazr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1cmazr