Trwa ładowanie...

Co się dzieje z posiadłością Villas? Dziś to niszczejąca ruina...

Syn diwy długo walczył o dom, który po sobie zostawiła. Teraz może tylko bezradnie rozkładać ręce. Nie stać go bowiem na remont, a sponsorów brak…

Share
Violetta VillasVioletta VillasŹródło: AKPA
d2oe2ha

Od 6 lat miejsce, w którym wychowała się i ostatnie dni życia spędziła Villas, nie przypomina już domu. Opiekunka gwiazdy zamieniła go w melinę i nawet odzyskanie go przez jej jedynego syna na nic się zdało. Nieruchomość cuchnęła, zajęły ją wilgoć i grzyb. Krzysztof Gospodarek był w szoku na ten widok.

– Wszystko, co można było wynieść i sprzedać zostało zabrane. Dowiedziałem się, że jeszcze trzy dni wcześniej wyniesiono z domu żeliwną wannę, żeby ją sprzedać jako złom. Niektóre pomieszczenia przypominają śmietnik! – mówił "Gazecie Wrocławskiej", ale wciąż wierzył, że da się coś jeszcze zrobić. Willa w Lewinie Kłodzkim powinna być przecież wizytówką i piękną pamiątką po wspaniałej artystce. Syn zamierzał przerobić ją na muzeum, ale nie miał na to funduszy.

d2oe2ha

Dom Violetty Villas

– Chciałem, żeby w ten projekt zaangażowały się władze Lewina. Chciałem nawet przekazać na ten cel nieruchomość – opowiadał później w "Życiu na gorąco". Zainteresowanie było jednak zerowe. Władze Lewina odmówiły pomocy Gospodarkowi – willa kompletnie ich nie interesuje, co dziwi i smuci zarazem.

en East News
Źródło: East News

75 lat zostaje niejako wyrzucone na śmietnik… Rodzina Violetty Villas zamieszkała tam w 1946 roku. To był koniec tułaczki jej ojca, Bronisława Cieślaka, który w Belgii pracował jako górnik i kapelmistrz w orkiestrze górniczej. Chciał zacząć od nowa. Czesława, bo tak naprawdę miała na imię piosenkarka, była wtedy 8-letnią dziewczynką. W 1956 r. wyfrunęła stamtąd w świat…

Jeśli sytuacja się nie zmieni, syn gwiazdy będzie zmuszony sprzedać posesję. Nowy właściciel może nie mieć skrupułów i zrównać dom z ziemią.

#Wszechmocne. Spełnione i niezależne. Nowa akcja WP Kobieta

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d2oe2ha

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2oe2ha
d2oe2ha