FitnessCo warto wiedzieć o AZS u dzieci?

Co warto wiedzieć o AZS u dzieci?

Co warto wiedzieć o AZS u dzieci?
Źródło zdjęć: © materiały prasowe
23.07.2015 12:56, aktualizacja: 23.07.2015 13:15

Atopowe zapalenie skóry to choroba, na którą – spośród wszystkich grup wiekowych – najbardziej narażone są nasze pociechy w okresie niemowlęcym. Dolegliwość ta może samoczynnie ustąpić lub przez lata dotkliwie dawać o sobie znać, dlatego już dziś warto dowiedzieć się więcej o metodach jej zwalczania.

Atopowe zapalenie skóry to choroba, na którą – spośród wszystkich grup wiekowych – najbardziej narażone są nasze pociechy w okresie niemowlęcym. Dolegliwość ta może samoczynnie ustąpić lub przez lata dotkliwie dawać o sobie znać, dlatego już dziś warto dowiedzieć się więcej o metodach jej zwalczania.

Wbrew pozorom, przy odpowiedniej pielęgnacji skóra z tego typu skłonnością nie musi być dla noworodka utrapieniem. Wszystko zależy od nas oraz od tego, w jaki sposób postaramy się o zabezpieczenie wrażliwego naskórka przed działaniem szkodliwych czynników. Z pomocą z pewnością przyjdą nam dostępne na rynku środki, które, tak jak produkty * Emolium łagodzące atopowe zapalenie skóry u dzieci*, pozwolą nam zapomnieć o tym schorzeniu.

Co może zagrażać skórze noworodka?

Kiedy nasze maleństwo pojawi się na świecie, musimy troszczyć się nie tylko o to, by dbać o jego bezpieczeństwo, lecz także o to, by zapewniać mu właściwą pielęgnację. To, co nie oddziałuje negatywnie na dorosłego człowieka, niestety może mieć niekorzystny wpływ na skórę niemowlęcia, dlatego zwracajmy szczególną uwagę na wszystko, co może przyczynić się do pogorszenia jej stanu.

Nie bez znaczenia dla noworodka będzie to, jakich środków chemicznych używamy, piorąc jego ubranka. Chcąc zaoszczędzić czas, zdarza nam się, że sięgamy po te same detergenty, którymi czyścimy garderobę pozostałych członków rodziny. Musimy jednak wiedzieć, że zawierają one wiele aktywnych, silnie działających substancji, które – choć mają za zadanie skutecznie radzić sobie z zabrudzeniami, mogą jednocześnie podrażniać atopową skórę malucha. Bezpieczniejszym rozwiązaniem będzie stosowanie proszków do prania przeznaczonych wyłącznie dla najmłodszych, ponieważ nie zawierają one szkodliwych składników.

Jeżeli karmimy nasze maleństwo piersią, to warto zastanowić się nad zmianami w diecie, które wyeliminują ryzyko podrażnień skóry dziecka poprzez alergeny pokarmowe. Mimo że większość produktów zaostrzających AZS znajduje się na stałe w naszym menu, postarajmy się, by przez kilka pierwszych miesięcy życia niemowlęcia jadać je jak najrzadziej. Wśród niebezpiecznych pokarmów znajdują się między innymi mleko, jaja, ryby, orzechy oraz różnego rodzaju skorupiaki, dlatego tym ciężej będzie nam ze wszystkiego zrezygnować. Decyzja o rewolucji w jadłospisie będzie jednak łatwiejsza, jeśli zrozumiemy, że w ten sposób możemy pomóc naszemu dziecku w walce z atopowym zapaleniem skóry.

Pokonaj AZS!

Poza zmianami w codziennych przyzwyczajeniach młodej mamy, warto również skorzystać z gotowych rozwiązań w postaci profesjonalnych kosmetyków do pielęgnacji skóry ze skłonnościami do atopowości. Dzięki ich regularnemu stosowaniu z pewnością zauważymy u malucha poprawę kondycji łuszczącego się naskórka oraz zapobiegniemy powstawaniu kolejnych skaz. Aby ułatwić sobie zadanie codziennego łagodzenia objawów AZS, nie zaopatrujmy się wyłącznie w jeden specyfik. Lepszym pomysłem będzie sięgnięcie po całą serię produktów dedykowanych skórze atopowej, dzięki którym szybciej uporamy się z problemem przesuszenia i nadwrażliwości dziecięcego ciała. W tym celu dobrze jest wybrać się do najbliższej apteki lub dobrze zaopatrzonej drogerii i poradzić się farmaceutki lub wykwalifikowanej ekspedientki.

Źródło artykułu:Informacja prasowa