Coraz więcej par próbuje takiego seksu. Potem nie mogą przestać

Seks tantryczny pozwala na lepszą wieź z partnerem
Seks tantryczny pozwala na lepszą wieź z partnerem
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

01.02.2024 21:29

W idealnym związku każdego dnia powinniśmy czuć się swobodnie i dobrze. Jest to możliwe przede wszystkim dzięki zrozumieniu wzajemnych emocji. Okazuje się, że pewien rodzaj seksu może pomóc partnerom wejść na zupełnie inny poziom relacji. Zarówno w sypialni, jak i w życiu codziennym.

Seks czerpiący z hinduskich praktyk tantry jest formą intymności, która przekracza tradycyjne postrzeganie cielesności. Jest to nie tylko fizyczne zbliżenie, ale głęboka, duchowa łączność między partnerami, która może prowadzić do intensywniejszych doświadczeń.

Dla wielu osób, które poszukują większej bliskości i głębi w relacjach intymnych, taka forma zbliżenia, jaką jest seks tantryczny, może otworzyć nowe drzwi do odkrywania siebie i swojego partnera.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Seks tantryczny, czyli nie tylko kontakt fizyczny

W kontekście seksualności tantra uczy, że seks może być świętym aktem, który łączy ciała i umysły partnerów, prowadząc do duchowego przebudzenia oraz głębokiego zrozumienia. Seks tantryczny powoduje, że kochankowie czują się jednością, a nie dwoma oddzielnymi bytami.

W praktyce bardzo ważna jest gra wstępna oraz stosunek skupiający się na budowaniu głębokiego i emocjonalnego połączenia z partnerem. Duchowe zespolenie jest tutaj równie ważne, co sama fizyczność. Kluczowe jest zwolnienie tempa i poświęcenie czasu na eksplorację oraz docenianie siebie nawzajem w bardziej świadomy sposób. To podejście odróżnia seks tantryczny od tradycyjnych praktyk, gdzie priorytetem jest często szybkie osiągnięcie orgazmu.

- Tu chodzi o to, żeby z jedną osobą wybraną, którą się obdarza uczuciem, doprowadzić ten seks do takiej maestrii, że nic nie jest was w stanie rozdzielić partnerów i emocjonalnie, i seksualnie podkreśliła w rozmowie z Newseria Lifestyle pierwsza w Polsce sex coach, Marta Niedźwiecka.

Najważniejsze zasady seksu tantrycznego

Przede wszystkim ważna jest otwarta i szczera komunikacja z partnerem. Wyrażanie swoich pragnień, granic i obaw pomaga w budowaniu zaufania i jest fundamentem zbliżenia. Równie ważne jest skupienie się na danej chwili, oddechu i doznaniach, które pomagają lepiej połączyć się z partnerem.

Warto wprowadzić przyjemne rytuały takie jak wspólne kąpiele, masaże czy medytację. Wszystko to może pomóc w stworzeniu relaksującej atmosfery sprzyjającej bliższemu połączeniu.

Ważne jest także miejsce, w którym dochodzi do intymnego zbliżenia. Najlepszym wyborem okazuje się sypialnia otulona ciepłym światłem np. przygaszonymi lampkami lub świeczkami. Przestrzeń przeznaczona do praktykowania seksu tantrycznego powinna charakteryzować się przyjemną i bezpieczną aurą, bez zbędnych "rozpraszaczy" takich jak włączony telewizor czy obecność telefonów komórkowych w pobliżu łóżka.

Kluczowe jest zachowanie otwartości umysłu, gdyż seks tantryczny zakłada pełną gotowość partnerów do przeżywania nowych wrażeń. Wszelkie codzienne niepewności i kompleksy powinny zostać pozostawione poza sypialnią, aby z ufnością wkroczyć w nieznane doznania.

Pamiętaj o grze wstępnej

Masaż w ramach seksu tantrycznego stanowi doskonałe wprowadzenie do głębokiego połączenia. Łagodny dotyk partnera może przynieść ulgę i relaksację, a także przygotować ciało na bardziej zaawansowane pozycje. Masaż ma na celu nie tylko relaks, ale także stymulację energetycznych punktów ciała, w tym czakr i stref intymnych.

Seks tantryczny - efekty mogą zaskakiwać

Seks tantryczny może mieć wiele pozytywnych efektów, zarówno dla zdrowia fizycznego, jak i emocjonalnego. Przede wszystkim pomaga w rozładowaniu napięcia seksualnego oraz poprawy komunikacji i więzi z partnerem.

Praktykowanie seksu tantrycznego pomaga zwiększyć świadomość własnego ciała, sprzyja odkrywaniu nowych źródeł przyjemności i wzmocnieniu samooceny. Oprócz tego zwiększa zadowolenie seksualne, redukuje stres i napięcie. Praktyki uważności i medytacyjne aspekty seksu tantrycznego mogą pomóc w relaksacji i redukcji stresu.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Wypełnij naszą ankietę dotyczącą Walentynek TUTAJ.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (332)
Zobacz także