Trwa ładowanie...
d18am02

Córka prezydenta otworzyła sex-shop. W tym kraju to coś szokującego

Ajszat Kadyrowa ma 18 lat, jest muzułmanką, córką szefa Czeczenii Ramzana Kadyrowa i niedawno ruszyła z nowym biznesem. Już pomysł projektowania ubrań musiał być dla mieszkańców jej państwa dosyć oryginalny, ale sex-shop to prawdziwa rewolucja.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ajszat Kadyrowa podczas prezentacji swojej kolekcji w Moskwie
Ajszat Kadyrowa podczas prezentacji swojej kolekcji w Moskwie (East News)
d18am02

Pierwsze informację o tym, że właścicielką butiku Lady A jest Ajszat Kadyrowa, podało BBC. Sklep z bielizną erotyczną i intymnymi gadżetami został otwarty w Groznym i promuje się za pomocą zamkniętego konta na Instagramie, wśród obserwujących profil jest również Ajszat. Strona sex-shopu ma w tej chwili 20 tys. subskrybentów. Na Instagramie można jednak znaleźć pojedyncze zdjęcia najprawdopodobniej wykonane wewnątrz butiku.

Jak podaje Polsat News, sklep, którego właścicielką ma być córka czeczeńskiego przywódcy, reklamuje się hasłem: "Buduar twoich tajemnic i koronkowego piękna. Bądź śmielsza. Tylko między nami". Z informacji w mediach wynika, że można się w nim zaopatrzyć w seksowną bieliznę, zabawki erotyczne i kosmetyki.

d18am02

O 18-letniej Ajszat zrobiło się głośno w kwietniu tego roku, kiedy zaprezentowała w Moskwie zaprojektowane przez siebie stroje. Pierwsza kolekcja dziewczyny powstała w domu mody Firdraws (Rajski Ogród)

założonym w 2009 roku przez matkę Ajszat, Medni.

Jak podaje "Huffington Post", szacuje się, że do 2019 roku muzułmański rynek mody będzie stanowił ponad 14 proc. rynku światowego. Do tego czasu kwota przeznaczona na odzież muzułmańską wzrośnie do 327 mld dolarów, czyli więcej niż na rynkach odzieży w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Indiach razem wziętych.

d18am02

Nie wiadomo, czy taką prognozę 18-letnia Ajszat uznała za zbyt mało optymistyczną, czy po prostu szukała nowych wyzwań. Nie ma również informacji, jak na pomysł córki zareagował jej ojciec, a to chyba najciekawszy aspekt całej sprawy. Ramzan Kadyrow słynie bowiem z wyjątkowo konserwatywnego podejścia do wartości islamskich.

 Wikimedia Commons CC BY
(Wikimedia Commons CC BY)

W 2011 roku przekonywał, że kobiety, które nie ubierają się wystarczająco skromnie, "trafią do piekła". W sierpniu tego roku media obiegły zaś doniesienia, że Kadyrow przymusowo łączy rozwiedzione małżeństwa. Mowa była nawet o 1000 par. W Czeczenii jest też ciche przyzwolenie na tzw. morderstwa honorowe, popełniane przez mężczyzn z rodziny na rzekomo niewiernych lub rozwiązłych kobietach.

Wygląda na to, że córki czeczeńskiego przywódcy jego prawa nie obowiązują.

d18am02

Podziel się opinią

Share
d18am02
d18am02