ModaCukierek albo psikus! Straszne słodkości dla miłośników Halloween

Cukierek albo psikus! Straszne słodkości dla miłośników Halloween

Cukierek albo psikus! Straszne słodkości dla miłośników Halloween
Źródło zdjęć: © 123RF

28.10.2019 12:05, aktual.: 28.10.2019 13:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Choć obchodzenie u nas Halloween nadal budzi w sporo kontrowersji, to urocze łakocie stylizowane na dynie, nietoperze i szkielety można zjeść i bez okazji. Niektóre z nich zaskakują fantazyjną formą i świetnym smakiem. Dzieci na pewno będą zachwycone.

Strach się bać – Halloween 2019

Halloween najchętniej jest obchodzone w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Irlandii i Wielkiej Brytanii. Mimo że dzień nie jest świętem urzędowym, cieszy się ogromną popularnością – od kilku lat także w Polsce. To amerykańskie święto duchów, w którego trakcie już na tydzień przed samym Halloween (przypada na dzień przed Dniem Wszystkich Świętych, czyli 31 października) dorośli i dzieci organizują różne zabawy, przebierają się i dekorują domy.

Halloweenowe słodkości

Najbardziej znany zwyczaj halloweenowy związany jest z chodzeniem po okolicy dzieci przebranych za duchy, wampiry i czarownice (a także wiele innych ciekawych postaci ze świata demonologii i popkultury) w oczekiwaniu na słodkości od sąsiadów. Jeśli chcecie przyłączyć się do takiej zabawy, miejcie w domu nieco łakoci. Mogą to być tradycyjne cukierki i czekoladki, słodycze okazjonalne lub inne smakołyki.

Halloweenowe rozrywki

Wiele osób, które nie uczestniczą w halloweenowych obchodach w tradycyjny sposób, również chętnie sięga po różnego rodzaju dekoracje i jedzenie związane z tym świętem. Najbardziej znany symbol Halloween to wydrążona w środku dynia, do której wstawia się świeczkę. Światło podświetla wycięty wzór i "ożywia" dynię, ukazując nam stylizowaną twarz. W sezonie na dynie potrawy z niej są bardzo popularne, a my chętnie uczestniczymy np. w imprezach lub spektaklach inspirowanych klimatem Halloween.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (21)
Zobacz także