UrodaCytaty na tatuaż - jakie wybrać?

Cytaty na tatuaż - jakie wybrać?

Cytaty na tatuaż to fragmenty piosenek, sentencje znanych autorów, urywki z literatury czy hasła motywacyjne. Wybór cytatów jest tak bogaty, że niezdecydowanym bardzo trudno jest wybrać ten właściwy. Czy warto tatuować sobie czyjeś słowa na ciele? Jakie napisy cieszą się największą popularnością? Jak zadbać o to, by tatuaż był nie tylko poprawny, ale równie oryginalny?

Cytaty na tatuaż - jakie wybrać?
Źródło zdjęć: © flickr.com | Javcon117

22.07.2018 21:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Cytaty na tatuaż po łacinie

Łacińskie cytaty są popularne nie tylko jako tatuaż, często stosowane są również codziennej komunikacji bezpośredniej, a także w mediach, w tym społecznościowych. Niektóre z łacińskich sentencji tak często lądowały na przedramieniu, karku czy obojczyku, że lepiej nie zwielokrotniać tego zwyczaju. Ich znaczenie przez lata się przetarło, a częstotliwość ich używania, całkowicie odebrała im wcześniejszą moc mądrych słów.

Wśród popularnych cytatów na tatuaż na pewno można wymienić słynne carpe diem (chwytaj dzień), amor vincit omnia (miłość wszystko zwycięży), czy memento mori (pamiętaj o śmierci). Jeżeli jednak te cytaty są ci szczególnie bliskie, to wybierając je na tatuaż, postaw na ciekawą kompozycję lub dołóż elementy, które wyrażą ciebie. Wśród mniej znanych łacińskich cytatów, które sprawdzą się w tatuażu, można wymienić: ex nihilo nihil fit (nic z niczego nie powstaje), vivere est cogitare (życie to walka), dum spiro, spero (póki oddycham, mam nadzieję) czy nosce te ipsum (poznaj samego siebie)
.

Obraz
© flickr.com

Cytaty na tatuaż w języku obcym

Cytaty w języku obcym są bardzo popularne. Język angielski jest językiem na tyle powszechnym, że choć błędy w zapisie się zdarzają, to nie są tak katastrofalne, jak zapisy języków całkowicie nam nie znanych. Z mody nie wychodzą tatuaże wykorzystujące cyrylicę, alfabet arabski czy chiński.

Zanim zdecydujesz się na jakieś chińskie czy arabskie porzekadło zapisane w języku jego twórcy, to dokładnie sprawdź, co oznaczają znaki, które rzekomo mają zabrzmieć mądrze. Znane i wyśmiewane są przypadki, kiedy górnolotna sentencja zapisana w języku chińskim, okazała się listą składników chińskiej zupki… Wśród sprawdzonych chińskich przysłów na tatuaż można wymienić 天無絕人之路 (nigdy nie należy zamykać wszystkich drzwi) czy 心有餘而力不足 (silny duch, lecz słabe ciało).

Obraz
© Facebook.com | Arabic tattoo

Cytaty na tatuaż z literatury

Literatura obfituje w cytaty, które można wytatuować sobie na ciele. Najlepiej zdecydować się na tatuaż z cytatem z książki, która jest nam szczególnie bliska lub na słowa wypowiedziane przez bohatera, który jest dla nas wzorem postępowania. Warto też wybierać cytaty z książek ponadczasowych, które będą stanowiły jasny przekaz.

Wśród znanych cytatów na tatuaż można wymienić: “Gdybym miała świat na własność, wszystko byłoby nonsensem” (Lewis Carroll, Alicja w Krainie Czarów)
, “Zapalczywa, chociaż wzrostem niewielka…” (William Szekspir, Sen Nocy Letniej) czy “Nigdy nie będziesz prawdziwie wolny, jeśli będziesz kogoś bezgranicznie podziwiał” (Tove Janson, Muminki). Cytaty z literatury dodatkowo można wzbogacić grafiką kojarzącą się z książką.

Obraz
© Facebook.com

Cytaty na tatuaż z piosenek

Cytaty z piosenek na tatuaż są podobnie jak w przypadku literatury nieskończonym źródłem pomysłów. Autorzy tekstów to niejednokrotnie poeci, którzy przelewają swoje uczucia, emocje i rozterki na muzyczne utwory. Wybór odpowiedniego fragmentu zależy wyłącznie od osoby, która na taki tatuaż z cytatem się decyduje. Znaczenie odgrywa ulubiony artysta, styl muzyczny, a także niezwykłe wspomnienie, które może się kojarzyć z utworem. Dla inspiracji jedynie możemy zasugerować na przykład: Dido: “No love without freedom”, Anne Hathaway “I dreamed that love would never die”, Linkin Park: “When life leaves us blind,love keeps us kind” czy Bon Jovi: “I just wanna live while I'm alive”.

Obraz
© flickr.com | Roxie Rampage
Źródło artykułu:WP Kobieta
Komentarze (0)