ModaCzas na seksapil. Sukienki z prześwitami

Czas na seksapil. Sukienki z prześwitami

Czas na seksapil. Sukienki z prześwitami
Źródło zdjęć: © iStock.com
07.03.2019 12:47, aktualizacja: 07.03.2019 14:51

Ciepłe sukienki powoli zaczynają nam ciążyć, a na zwiewne i lekkie kwiatowe kreacje jeszcze za wcześnie. W cieplejsze dni mamy ochotę odsłonić odrobinę ciała. Seksapil i elegancką stylizację zapewnią nam sukienki z prześwitami w postaci wycięć, ażurów, koronek i siateczek.

Sukienki z prześwitami – prosty sposób na seksapil

Sukienki z prześwitami to najczęściej połączenie dwóch materiałów o różnej strukturze. Jeden z nich to podstawowy materiał okrycia, pod którymi schowana jest bielizna. Drugi materiał to transparentny lub półtransparentny tiul, siatka, koronka lub materiał z ażurami. Prześwity mogą mieć postać przezroczystych wstawek, rękawów lub dodatkowej, cienkiej warstwy, którą wkładamy jak drugą sukienkę.

Popularne sukienki z przezroczystymi rękawami doceniają w szczególności kobiety, które nie lubią odsłaniać rąk. Przyczyną mogą być nadmierne krągłości, które stają się mniej widoczne pod delikatną warstwą materiału, lub niedoskonałości skóry, a także... blada skóra po zimie.

Obraz
© Materiały prasowe

Sukienki z prześwitami — efektowna mała czarna

Klasyka zawsze się obroni, ale ile razy można wkładać tę samą sukienkę? Delikatny prześwit, warstwa koronki lub tiulu z haftem to dobry sposób na gustowne urozmaicenie klasycznej małej czarnej. Połączenie kilku rodzajów materiału, faktur, połysku i drobnych akcentów może stworzyć oryginalną stylizację, nawet jeśli mamy na sobie minimalistyczny strój.

Kolorystycznie wśród sukienek panuje pełna dowolność, ale warto wiedzieć, że jasne sukienki z prześwitami pięknie podkreślają śniadą karnację, dlatego chętnie wybierają je osoby o ciemniejszej skórze. Takie sukienki są też lepszą opcją na lato. Ciemniejsze sukienki z koronkowymi i siatkowymi wstawkami dodają nam seksapilu i są bardzo eleganckie. Z klasycznymi szpilkami i ciemnymi rajstopami stworzą elegancką kreację na wiele ważnych okazji.

Obraz
© Materiały prasowe

Seksownie, ale z umiarem – sukienki z prześwitami

Aby nie popełnić tzw. wpadki modowej, należy wybrać sukienkę, która jest dopasowana do okazji. Dużo prześwitów lub widoczna spod sukienki bielizna nie będą problemem np. na randce lub w klubie, ale w czasie rodzinnej uroczystości mogą być nieodpowiednie. W takiej sytuacji warto ograniczyć się np.do koronkowych rękawów lub delikatnych wstawek na ramionach lub dekolcie.

Obraz
© Materiały prasowe

Sukienki wyszczuplające

Nietypowym, ale przydatnym rodzajem sukienek z prześwitami są modele, które wkładamy pod ubranie, aby wymodelować sylwetkę. Wyszczuplą one te okolice ciała, gdzie najłatwiej gromadzą się dodatkowe kilogramy. W tym przypadku prześwity pełnią funkcję nie tylko dekoracyjną, ale też wspomagają wentylację, dzięki czemu w dopasowanej i przylegającej do ciała sukience modelującej nie będzie nam zbyt gorąco. Idealna propozycja pod sukienkę koktajlową.

Obraz
© Facebook.com | Tova