GotowaniePrzepisyCzekoladki z alkoholem. Wykwintny przysmak dla dorosłych

Czekoladki z alkoholem. Wykwintny przysmak dla dorosłych

Czekoladki z alkoholem. Wykwintny przysmak dla dorosłych
Źródło zdjęć: © iStock.com | Tyler_ONeill
Sylwia Ścibak
15.01.2019 14:03, aktualizacja: 18.01.2019 10:03

Szukasz wykwintnego upominku dla osoby, która nie przepada za typowymi słodkimi smakami? Możesz wybrać czekoladki z alkoholem. Poniżej prezentujemy kilka luksusowych propozycji.

Czekoladki z alkoholem – jakie?

Czekoladki z alkoholem to niezwykle popularny przysmak, dostępny niemal w każdym sklepie spożywczym, który w powszechnym mniemaniu nadaje się raczej na elegancki prezent niż na deser po obiedzie. Czekoladki z alkoholem przeważnie mają kształt standardowych, okrągłych lub kwadratowych pralinek, ale można również kupić bardziej oryginalne produkty w postaci np. niewielkich buteleczek, które jednoznacznie przywołują skojarzenia z wyskokowymi napojami.

Czekoladki z alkoholem mają charakterystyczny, mocny smak, w którym trudno jest wyczuć wyrazistą słodycz. Do ich produkcji wykorzystuje się często deserową lub gorzką czekoladę oraz przeróżne alkohole, np. np. whisky, koniak, rum czy szampan. Jednym z najbardziej znanych i często kupowanych typów są czekoladki z wiśnią i likierem. Niektóre bardziej luksusowe produkty zawierają nadzienie w postaci drogich trunków, np. Jacka Danielsa.

Czekoladki z alkoholem – dla kogo?

Czekoladki z alkoholem świetnie nadają się na prezent dla bliskich w ramach ważnej okazji. Można je podarować np. młodej parze w dniu ślubu, wybrance podczas zaręczyn czy rodzicom lub dziadkom podczas kolejnej rocznicy ślubu. Będą świetnym zamiennikiem tradycyjnego alkoholu w butelce. Prócz tego można je podać jako poczęstunek podczas firmowego bankietu czy innej formalnej imprezy towarzyskiej.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także