ycipk-21xydz

Czekoladki z alkoholem. Wykwintny przysmak dla dorosłych

Szukasz wykwintnego upominku dla osoby, która nie przepada za typowymi słodkimi smakami? Możesz wybrać czekoladki z alkoholem. Poniżej prezentujemy kilka luksusowych propozycji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Do czekoladek dodaje się często owoce nasączane alkoholem, np. wiśnie z likierem
Do czekoladek dodaje się często owoce nasączane alkoholem, np. wiśnie z likierem (iStock.com, Fot: Tyler_ONeill)
ycipk-21xydz

Czekoladki z alkoholem – jakie?

Czekoladki z alkoholem to niezwykle popularny przysmak, dostępny niemal w każdym sklepie spożywczym, który w powszechnym mniemaniu nadaje się raczej na elegancki prezent niż na deser po obiedzie. Czekoladki z alkoholem przeważnie mają kształt standardowych, okrągłych lub kwadratowych pralinek, ale można również kupić bardziej oryginalne produkty w postaci np. niewielkich buteleczek, które jednoznacznie przywołują skojarzenia z wyskokowymi napojami.

ycipk-21xydz

Czekoladki z alkoholem mają charakterystyczny, mocny smak, w którym trudno jest wyczuć wyrazistą słodycz. Do ich produkcji wykorzystuje się często deserową lub gorzką czekoladę oraz przeróżne alkohole, np. np. whisky, koniak, rum czy szampan. Jednym z najbardziej znanych i często kupowanych typów są czekoladki z wiśnią i likierem. Niektóre bardziej luksusowe produkty zawierają nadzienie w postaci drogich trunków, np. Jacka Danielsa.

ycipk-21xydz

Czekoladki z alkoholem – dla kogo?

Czekoladki z alkoholem świetnie nadają się na prezent dla bliskich w ramach ważnej okazji. Można je podarować np. młodej parze w dniu ślubu, wybrance podczas zaręczyn czy rodzicom lub dziadkom podczas kolejnej rocznicy ślubu. Będą świetnym zamiennikiem tradycyjnego alkoholu w butelce. Prócz tego można je podać jako poczęstunek podczas firmowego bankietu czy innej formalnej imprezy towarzyskiej.

ycipk-21xydz
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-21xydz

ycipk-21xydz
ycipk-21xydz