Trwa ładowanie...
d2r5e1s

Wyroby z białej czekolady. Dla wielbicieli słodkości

Białą czekoladę uwielbiają nie tylko dzieci. Chociaż jest bardzo kaloryczna, to świetnie smakuje. W jakich postaciach ją znajdziemy? Jakie produkty warto kupić?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Białej czekoladzie trudno jest się oprzeć
Białej czekoladzie trudno jest się oprzeć (Pixabay.com)
d2r5e1s

Biała czekolada – jaką kupować?

Biała czekolada, w przeciwieństwie do pozostałych typów o brązowych odcieniach, nie zawiera proszku kakaowego, a jedynie masło kakaowe, mleko oraz cukier i inne dodatki. Z tego względu ma kremowy, bardzo słodki smak z charakterystyczną, mleczną nutą.

d2r5e1s

W sklepach znajdziemy mnóstwo różnych wyrobów na bazie tych trzech produktów, jednak nie każdy jest dobrej jakości. Biała czekolada warta kupna przede wszystkim zawiera masło kakaowe, a nie zamienniki w postaci innych tłuszczy (np. utwardzonych tłuszczów roślinnych). Jego zawartość powinna wynosić ok. 30 proc. Dobrej jakości biała czekolada ma błyszczącą powierzchnię oraz kremowy kolor, nie śnieżnobiały.

pexels
Podziel się
d2r5e1s

Biała czekolada – kalorie

Biała czekolada jest niesamowicie słodkim przysmakiem ze względu na to, że zwykle zawiera więcej cukru i innych substancji słodzących niż pozostałe rodzaje czekolad z dodatkiem kakaowego proszku (w niektórych tabliczkach znajduje się niemal 50 proc. cukru). Jest to więc bardzo kaloryczny przysmak, gdyż w 100 g czekolady białej, w zależności od konkretnych wyrobów, znajduje się najczęściej od 540 do 560 kilokalorii.

Biała czekolada zawiera bardzo mało substancji odżywczych w porównaniu do czekolady gorzkiej i jej spożywanie nie sprzyja odchudzaniu. W ciągu dnia można zjeść jedną lub dwie kostki, jednak najlepiej robić to rzadko.

d2r5e1s

Biała czekolada – jakie wyroby?

Z białej czekolady wyrabia się nie tylko tradycyjne tabliczki, ale też pralinki i oryginalne figurki. Niektóre tabliczki wzbogacane są ciekawymi dodatkami w postaci pokruszonych, półsłodkich ciasteczek, suszonych lub liofilizowanych owoców czy nawet ostrych przypraw, które świetnie łączą się ze słodkim smakiem. Białą czekoladą oblewa się także owoce, rodzynki albo pralinki, w środku których zamyka się różne nadzienia, także alkoholowe. Ciekawą propozycją na prezent może być figurka z białej czekolady albo biała czekolada do rozpuszczenia w fondue.

d2r5e1s

Podziel się opinią

Share

d2r5e1s

d2r5e1s
d2r5e1s