ModaCzekoladowa rozpusta. Idealne łakocie na świąteczny deser

Czekoladowa rozpusta. Idealne łakocie na świąteczny deser

Czekoladowa rozpusta. Idealne łakocie na świąteczny deser
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Chocolissimo
09.12.2019 14:03, aktualizacja: 09.12.2019 16:03

Renifery, bałwanki i choinki to szeroki wybór zimowych i okazjonalnych łakoci, które cieszą oczy, pachną i smakują. W przedświątecznym i świątecznym okresie wybieramy je na upominki.

Dzieciaki będą zachwycone

Znasz te małe, kwadratowe czekoladki, które ozdobiono różnymi kolorowymi dekoracjami? To tzw. neapolitanki, czyli nienadziewane, ale urokliwe i oryginalne czekoladki. Poza głębokim smakiem belgijskiej czekolady cieszą różnorodnością. Co wybierzesz pierwsze? Mikołaja, gwiazdkę czy choinkę?

Nie jesz zbyt często słodyczy? Szkoda. Jednak chętni na urocze słodkości w świątecznych kształtach i tak się znajdą – zarówno w gronie rodziny i przyjaciół, jak i w pracy bądź szkole. Pachnące aromatycznym masłem kakaowym łakocie to pokusa, której trudno się oprzeć. Może jednak się skusisz choć na jedną pralinkę z drewnianej skrzyneczki?

Obraz
© Shutterstock.com

Na jednej się nie skończy!

Jeśli cenisz wysublimowany smak, ale sama czekolada to dla ciebie za mało, postaw na te z okazjonalnych przysmaków, które pod chrupiącą skorupką lub polewą kryją oryginalne i rzadko spotykane smaki, których w zwykłych łakociach z marketu raczej nie znajdziemy. Może masz ochotę na luksusową, ręcznie robioną pralinkę z likierem, aromatyczne orzechy lub kwaskowate, mocno owocowe przysmaki, które świetnie podkreślą słodycz czekolady?

Dla taty łasucha

Świąteczne łakocie o słodkim smaku to nie tylko produkty z motywem okazjonalnym, ale też duży wybór ciekawych inspiracji o niebanalnej formie i tematyce. Popularnym trendem w okołoświątecznych podarunkach są czekoladowe figurki, które nawiązują do osobowości lub zainteresowań. Hitem są narzędzia z czekolady, które uradują majsterkowicza…

Entuzjasta motoryzacji będzie zachwycony mleczno-czekoladowym BMW lub garbuskiem.

Nadal na topie pozostają też figurki naśladujące przedmioty codziennego użytku. W tej kategorii znajdzie się czekoladowy pad (idealny dla nastolatka), słodkie akcesoria wprost z damskiej torebki (dla mamy lub dziewczyny) i wiele, wiele innych zaskakujących inspiracji. Każda z nich jest starannie i bardzo efektownie zapakowana w piękny kartonik, skrzyneczkę lub przewiązana śliczną, świąteczną wstążką. Takie detale doskonale budują świąteczną atmosferę.