GotowaniePrzepisyCzekoladowe prezenty na urodziny. Zaskocz bliską osobę

Czekoladowe prezenty na urodziny. Zaskocz bliską osobę

Czekoladowe prezenty na urodziny. Zaskocz bliską osobę
Źródło zdjęć: © iStock.com | limpido
Sylwia Ścibak
22.01.2019 10:09, aktualizacja: 23.01.2019 11:54

Czekoladki są bardzo uniwersalne i świetnie sprawdzą się nie tylko jako samodzielny prezent, ale również jako dodatek do większego upominku. Poniżej prezentujemy wyroby wysokiej jakości, które zaskoczą formą i smakiem.

Czekoladowy prezent – jaki typ wybrać?

Wyrobów czekoladowych raczej nie zalicza się do wyszukanych upominków. Jest to uniwersalny podarunek praktycznie dla każdego, kto lubi słodycze. Czekoladki często stanowią kropkę nad i całego prezentu, w skład którego wchodzi kilka bardziej spersonalizowanych przedmiotów np. płyta ulubionego zespołu, portfel, książka czy flakonik perfum z limitowanej edycji.

Jeśli zależy nam na tym, by czekoladowy upominek był bardziej wyszukany, możemy porozglądać się za czymś, co trudno będzie dostać w zwykłym sklepie spożywczym. Warto więc przyjrzeć się wyrobom z czekolady belgijskiej. Ten typ uchodzi za jeden z najsmaczniejszych na świecie ze względu na wysoką jakość półproduktów. Czekolada belgijska ma gładką konsystencję, jej smak ma wyczuwalną nutę goryczki pochodzącą z ziaren kakaowca. Na rynku dostaniemy zarówno tabliczki, jak i pralinki oraz figurki.

Obraz
© Shutterstock.com

Niezależnie od tego, jaki smak preferuje bliska osoba (czy mleczny, czy gorzki), zawsze warto wybierać wyroby wyższej jakości. Dobrze jest więc czytać skład i zwracać uwagę na procentową zawartość kakao lub masła kakaowego w przypadku czekolady białej. Wyroby gorzkie powinny mieć nie mniej niż 70 proc. suchej masy kakaowej, wyroby mleczne – nie mniej niż 25 proc. suchej masy kakaowej, a wyroby z białej czekolady powinny zawierać masło kakaowe (nie tańsze zamienniki) w zawartości ok. 30 proc.

Czekoladowy prezent – formy

Ważną kwestią są również dodatki. Łasuchom posmakują tabliczki z wtopionymi ciasteczkami lub cukierkami, które są niesamowicie słodkie. Tym, którzy lubią smakowe połączenia, pasować będą czekolady z kwaśnymi owocami lub z ostrymi przyprawami, np. chili. Wielbicielom tradycyjnych rozwiązań poleca się elegancko zapakowane pralinki z różnymi nadzieniami, także alkoholowymi. Wielbicielom oryginalnych podarunków poleca się z kolei figurki z czekolady.